Problem z drukowaniem - RACHMISTRZ 4

Witam

Mam mały problem z programem rachmistrz 4 ktory ostatnio zakupilem. Bardzo bym prosil, jesli ktos z forumowiczow jest uzytkowanikiem tego programu o pomoc.

Prorgram jest napisany pod ms-dos, mozna jednak uzywac go w windowsie.

Kiedy chce drukowac nic sie nie dzieje- drukarke mam podlaczona do laptopa przez usb, wydaje mi sie ze oto chodzi,gdyz na liscie domyslnych drukarek sa tylko druk. pod lpt1 i com

posidam druk. HP 5655

bardzo prosze o pomoc jesli ktos orientuje sie dlaczego tak sie dzieje

a tak na marginesi ale czy program nie posiada pomocy techncznej ?

Raczej na pewno bezpośredni wydruk będzie niemożliwy.

W ustawieniach administratora w opcji drukarka spróbuj ustawić „druk do pliku” domyślna nazwa będzie druk.prn zamienisz rozszerzenie na *.txt następnie otwórz go (plik) w programie WordPad

Plik => otwórz typ pliku „dokument tekstowy – format MS – DOS

stary dzieki nie wiem czy to pomoze ale w sumie dobre myslenie- sam na to nie wpadlem, dzieki

pysiu: jest k***a pomoc przez telekonsultantow do ktorych mozna dzwonic od pn - pt od 8 - 17, a niewazne, chcialem pomocy wczesniej.

P.S. a tak na marginiesie moglyby sie k***a zaczac polskie firmy uczyc od zachodnich i umieszczac jakies FAQi itp. bo czasem naprawde mozna nerwicy dostac jak placisz iles set zloty za program a nie otrzymujesz prawie zadnego wsparcia pozniej jak wystapi jakis problem

P.S.2 nie mowiac juz ze papierowa instrukcja ktora otrzymujesz jest ch*** warta i kompletnie nic w niej nie ma- same banaly zadnego “troubleshooting” itp. tylko podstawy ktore skumal by nawet moj 5-cio letni siostrzeniec po 15 minutach obcowania z prorgramem

P.S.3 k**** wk*****ny uzytkownik