Problem z drukowaniem tła strony w Word 2007

Pomocy.

Kiedy próbuje wydrukować z Worda 2007 tło strony z zastosowanym jakimś efektem wypełnienia na ekranie i podglądzie wydruku wszystko wygląda pięknie i ładnie. Natomiast kiedy próbuje dokument wydrukować niestety zamiast ładnego tła tak jak na ekranie pojawia mi się ono tak jakby pomniejszone wiele razy. Nie stosuje żadnych wymyślnych efektów jedynie dwa koloru w stylu cieniowania poziomo a otrzymuje kilkanaście pasków. Co ciekawsze kiedy zrobię na całej stronie pole tekstowe i zastosuje mu tło takie samo jak dla strony w wypadku wcześniej opisanym wszystko jest oki. Tło wygląda na ekranie i drukuje się takie same.

Gdzie szukać przyczyny i jak to naprawić .

Dziwnie… ale cóż to Word :slight_smile: maja do tego tendencje :slight_smile:

Ale do rzeczy. Sam za bardzo nie wiem jak to wygląda w 2007 a i rzadko tła używam w dokumentach ale możesz spróbować dojść do tego metoda dedukcji, czyli porównując własności obu ustawień tła. Nawet z kartką papieru :). Inne miejsce, w którym szukać powinieneś to Narzędzia>opcje>drukowanie.

Sam zauważyłeś, że tło w polu tekstowym jest inne niż na stronie, może to jest połowiczne rozwiązanie zamiast na stronę dawać zawsze pole tekstowe i w nim tło.

Cóż moje zdanie o Wordzie jest mieszane potrafi wiele i w tym sęk. Czasem sam sobie przestawia coś bo tak ma poustawiane, albo niektórych opcji nie znajdzie się nie przeszukując godzinami zakładek “dostosuj”.

Sprawdź własności obu ustawień tła i opcje drukowania w tym może leżeć przyczyna :slight_smile: albo w ustawieniach strony by było zabawniej ale to mało prawdopodobne :wink: