Problem z drukowaniem

Cześć.

Mam problem z drukarką, mianowicie kupiłem zestaw do napełniania tuszu (czarny). Wszystko ok wydrukowałem 10 stron i drukarka zaczęła drukować tak jakby kończył się tusz. Napełniłem kolejny raz tusz, wydrukowałem 3 strony i zaś zaczęła drukować jakby zabrakło tuszu. HELP :?

Czegoś tu nie rozumiem. Piszesz to tak jakby po wydrukowaniu 10 stron pojemnik był pusty. Winy upatrywałbym raczej w tuszu który zatyka dysze niż w ilości tegoż w pojemniku. Nie każdy zamiennik jest dobry.

Na moje oko, to kardridż (śmieszne spolszczenie :wink: ) jest już zużyty. Ale możesz go jeszcze spróbować reanimować, tzn. przeczyścić mu dysze. I tutaj są dwa sposoby:

  1. Zalać go specjalnym środkiem do czyszczenia dysz.

  2. Wsadzić go do gorącej (sic!) wody na parę minutek.

Ten drugi sposób często praktykowałem z na moim staruszku HP 690 i wszystko było OK. Co prawda zabieg trzeba było co jakiś czas powtórzyć, no ale to jest cena jaką trzeba zapłacić za mało fachowe rozwiązania. Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Aha, nie wrzucaj całego kardridża, tylko zanurz go mniej więcej do połowy.

P.S. Jest jeszcze możliwość, że pojemnik się zapowietrza. Mam nadzieję że napełniasz go zgodnie z instrukcją.

Nie pierwszy raz napełniam tusz więc wiem jak to sie robi, w zestawie miałem jeszcze zestaw do odciągania tuszu więc zapowietrzenie chyba odpada. Zrobie chyba ten 2 sposób. Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: