Problem z Drukowaniem

(Olek96) #1

Witam.Ostatnio mój brat drukował pracę.Wszystko było by ok gdyby nie to że wydrukowało na innym komputerze:/.Zablokowałem w zaporze systemu windows połączenia z siecią lokalną ale to nic nie dało:/.I gdy już napiszę pracę to gdy chcę drukowac to mam do wyboru 2 drukarki i jakis microsoft XPS Document Writer.Problem w tym że ja mam jedną drukarkę.Gdy wchodzę do panelu sterowania zakładka drukarki i faksy mam takie 3 drukarki:

[1165a666214ad56fm.jpg

Czy można bezpiecznie skasowac te drukarki żeby innym nie narobic szkody? I jaki najlepszy firewall wybrac do blokowania sieci lokalnej aby więcej taki incydent się nie powtórzył?Z góry dzieki za pomoc :mrgreen:

Złączono Posta : 10.05.2007 (Czw) 8:56

Acha dodam że jestem w sieci osiedlowej.

(Monczkin) #2

To może być drukarka wirtualna, tworzona przez program.

To, że masz widoczne inne drukarki (zapewne sieciowe), to znaczy, że ktoś je zainstalował i udostępnił dla innych. To jest ich problem.

Co do firewalla - każdy jeden ma możliwość blokowania dostępu do komputera.

Popraw tytuł na konkretny.

(Olek96) #3

a czy można skasowac te drukarki które są u mnie widoczne w panelu sterowania i w programach typu open office? i czy nie odbije się to na właścicielu tej drukarki?I czy można siędowiedziec jak zablokowac połączenia lokalne przez comodo personal firewall?Z góry dziękuję za pomoc

(Monczkin) #4

Tak możesz je usunąć. Pozbywasz się dostępu do nich, bez szkody dla właściciela.

Blokada połączenia uniemożliwia dostęp do Twojego komputera. W dalszym ciągu będziesz mieć dostęp do innych niezabezpieczonych komputerów w Twojej sieci.

Możesz im wydrukować teks, żeby zabezpieczyli swoje kompy :stuck_out_tongue: Ja tak robiłem :lol:

Nie znam tego programu, więc nie pomogę.

P.S. prosiłem o zmianę tytułu, ostatni raz.

(fiesta) #5

Nie musisz niczego usuwać (choć w niczym to nie przeszkadza, poza tym że nie będziesz miał dostępu do drukarek udostępnionych w sieci) wystarczy że ustawisz swoją drukarke jako domyślną.

8)