Problem z dualboot Windows 10 Linux Mint

Witam, mam problem z dualbootem Windows 10 i Linux Mint 19.3. Chciałem pozbyć się Liniuxa, a więc zacząłem od narzędzia EasyBCD na windowsie aby przywrócić mbr, jednak coś poszło nie tak. Wcześniej w BIOSIE (Dell e5450) widziałem opcje bootowania do Windows Boot Manager, teraz jej nie ma. Jedyna opcja zabootwania do Windowsa jest grub, gdzie wczesciej z poziomu BIOSU miałem możliwość bootu to Windows Boot Manager. Czy da się to naprawić, czy pozostaje tylko przeinstalowanie Windowsa?

A w jakim trybie startował twój komp? - UEFI czy MBR? Możesz to spróbować naprawić przy pomocy dysku/pendrive instalacyjnego Windows wybierając opcję Napraw.

UEFI, używając komendy czy automatycznej naprawy?
I czy przeintsalowanie Windowssa naprawi ten problem? Na tej instalacji 10 mi nie zależy, a przeinstalowania systemu sie nie boje. Tylko czy to naprawi mój problem? Czy może coś namieszałem w Biosie?

Przecież gorzej już nie będzie - spróbuj naprawić :smiley:
https://www.easeus.com/partition-manager-software/fix-uefi-boot-in-windows-10-8-7.html .

Przeinstalowanie to ostateczność - najpierw wypróbuj opcję Napraw - z automatu. W BIOSie nie jest namieszane - on tylko odczytuje z partycji EFI jakie są zainstalowane systemy a tam jest błąd.

Przeinstalowanie pomoże, ale niczego się nie nauczysz :wink: zrób jak radzą Ci forumowicze.