Problem z DVB-T - brak kanałów TVP

Cześć,

na większości kanałów wieczorami dochodziło do zaników obrazu, ścinania. Winnym okazał się zasilacz, ponieważ po “poruszaniu” nim problemy znikały. Po chwili jednak wracały ponownie. Wtedy jednak miałem wszystkie kanały dostarczane standardowo (w tym TVP1, TVP2, Stopklatka itd).

Postanowiłem wymienić zasilacz, podpiąłem wszystko identycznie i niestety nie mam żadnego kanału powiązanego z TVP (1,2,stopklatka itd). Polsat, TVN i całe inne ustrojstwo mam sygnał na poziomie 70% siła sygnał i 90% jakość sygnału. Nie mam bladego pojęcia co jest nie tak - na moment przed wymianą zasilacza TVP były dostępne…

Używam dekodera DVB-T: Ariva T650i

Kanały TVP są na mux 3, stopklatka to inny multipleks więc trochę pomieszałeś. Jaka jakość sygnału mux 3? Może sygnał masz przesterowany, bo ten multipleks ma najlepsze pokrycie i jest doświetlany w SFN. To prawdopodobne gdy mieszkasz niedaleko nadajnika i masz wzmacniacz w antenie. 

Ciężko powiedzieć, nie znam się na tym. De facto problem “rozwiązany”. Co dokonałem? Nieco skróciłem długość kabla miedzianego od anteny który wchodzi do zasilacza/wzmacniacza. Pomogło, ciekawe na jak długo…

Stopklatka TV to kanał Agory i SPI, a nie TVP, ale to tak dla doprecyzowania.

 

Od siebie mogę podpowiedzieć jedynie, że najlepiej jest wyposażać się w zasilacze, które nie mają ręcznej regulacji “mocy”, czyli tego pokrętła. Na takich zasilaczach nigdy nie miałem problemu z odbiorem DVB-T, natomiast przy “ręcznych” zasilaczach co chwilę musiałem regulować pokrętłem moc, żeby nie oglądać cyfrowych artefaktów na ekranie.