Problem z DVD/CD-RW

Mam problem z DVD/CD-RW. Mój komputer wogóle nie chce uruchomić DVD/CD-RW. Na chwilę pomogło odistalowanie go i ponowne zainstalowanie, lecz po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu znów nie działa. :frowning:

Tak jak pisałem w ostatnim poście poczytaj.

Możliwe że trzeba wgrać świeży system do lapa i wtedy będzie może dobrze.

Spróbuj jeszcze tego.

Menadzer urządzeń i odinstaluj kanał IDE na którym jest zainstalowany napęd CD,restart kompa i zobacz,zamknij kompa i start i zobacz.

I to sprawdz.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 8960#48960

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 079#172079

Zrobiłam tak jak napisałeś i na razie działa, ale zaczynam byc pesymistką i chyba jak wyłącze komputer to będzie to samo(tzn.odinstalowałam kanał IDE). Nie wiem co się dzieje z tym komputerem jest nowy ma około 2 miesięcy, więc doprowadza mnie to do frustracji. W dodatku jest z technologią centrino, procesor też wypas, tylko ma mały dysk twardy 40GB. Chodzi jak powolniak, Firefox nie chce mi pokazywać kolejnych stron, tylko onet i wszystko co z nim związane, muszę często go restartować.Może ma jakiegoś wirusa? Mam avasta i nortona, ale nic wg nich nie ma. Mówię ci koszmar. :frowning:

Zostaw albo Avasta albo Nortona,ma być jeden pełna wersja.

Sprawdz menadzer urządzeń czy nie ma konfliktów.

Tu masz programy na szkodniki,zainstaluj ad-aware 1.05 i CWS i sprawdz kompa,a jak chodzi internet na IE.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 533#159533

Jak nic zajrzyj do serwisu,może uśmiechnij się do któregoś aby rzucił okiem na lapa.

No właśnie wyrzuciłam nortona i musiałam zrestartować komputer i już nie ma znowu mojego zagubionego DVD/CD-RW. Pisałeś coś a jakimś programie aspi? Może to pomoże? Co to za program? Nie mogę ci odpowiedzieć na to pytanie “jak chodzi internet na IE”, gdyż nie wiem o co chodzi. Jestem załamana. Mam system windows XP home edition.

IE przeglądarka systemowa XP Internet Explorer.

ASPI 4.71.2 tu podejrzewam nic nie da ale spróbować można,wszystko masz w linkach,możliwe że będzie to sprawa sprzętowa.

Ja proponuje daj lapa komuś kto przeinstaluje system prawidłowo na świeżo i jak problem się będzie z napędem powtarzał obowiązkowo serwis i niech robią.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 540#180540

Wrzuć problem i poczytaj tu są dobrzy.

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

Dzięki za te linki właśnie zeskanowałam komputer tym ad-ware se i muszę ci powiedzieć, iż miałam 200 robali, tylko 3 nie mogę chyba usunąć. Ale jeszcze raz skanuje, może to troszkę pomoże, mam nadzieję. Ale to trochę dziwne, gdyż skanuje codziennie avastem, a tu tyle robali czy czegoś tam jeszcze. Koszmar. Jak używałam maczka nie miałam takich problemów.