Problem z dvd, nie wysowa sie

witam

mam komputer kolegi od jakiegoś czasu mogę z niego korzystać a ze względu ze mój laptop padł to korzystam.

ale do rzeczy, nie wiem jak on ale ja dvd w ogule nie używałem może ze 2 razy żeby odczytać coś z cd.

potem mi się strasznie zawirusował ale poradziłem ----->http://forum.dobreprogramy.pl/wolne-uruchamianie-wolny-net-avast-wykrywa-same-viry-t364149.htmli juz z systemem bylo ok ale jak na złość cdrom mi sie nie wysuną jak chciałem załadować xp.

czy to możliwe ze dvd wywaliło przez tego otl??

bo światełko się świeci ze niby działa i nic, w moim komputerze klikam ppm na nim i wysun ale tez nie reaguje, dodam jeszcze ze igła tez nie działa .

ps. nie chciałbym kupować nowego . . . .

Mój komputer -> Panel Sterowania -> System -> Menadźer urządzeń - znajdź tutaj nagrywarkę DVD i odinstaluj ją. Następnie uruchom komputer ponownie, komputer sam (automatycznie) wykryje i zainstaluje napęd.

. . . . niestety nic nie pomogło :frowning: dalej się dioda świeci , na nic nie reaguje

Może podważ ją jakąś szpilką, być może gdzieś przyblokowała się.

nie, nie przyblokowała się , rozkręciłem go podłączyłem do zasilania ale nic nie ruszyło ani silniczek od lasera ani tacka, tylko się świeci dioda cały czas z przodu i laser w środku,

zawiozę jutro do jakiegoś sklepu możne co poradzą