Problem z DVD (odczytuje CD, nie odczytuje DVD)

Mam problem, mój odtwarzacz DVD (właściwie to Combo) nie odczytuje płyt DVD. Gdy wkładam płytę, to niby coś mieli ale tylko chwilkę , po czym przestaje… Płytki CD chodzą bez najmniejszego zarzutu! !!

Korzystałem z PowerDVD i było dobrze, teraz, nic nie zmieniając, już nie odtwarza :confused: Dziś zainstalowałem WinDVD i nic :confused:

Odinstalowywałem Combo kilkakrotnie i nic, zmieniałem nawet zworkę, zamieniałem IDE i nic…

Combo nie jest chyba firmowe (w każdym razie nie widnieje żadna nazwa producenta więc chyba OEM).

Proszę o pomoc, bo już mnie to zaczyna denerwować. Aha bym zapomniał. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego, ale Nero nie widzi Comba jako nagrywarkę :confused: W skrócie to z całego combo działa tylko CD :confused:

Hmmm… Może padło coś w elektronice…

Możesz sprawdzić nagrywarke na innym komputerze ?

A wcześniej widziało ?

Jutro będę sprawdzał na innym kompie, zobaczymy czy pójdzie. A w sumie to nawet nie wiem, czy wcześniej w Nero działało, bo combo miałem przez 2 dni i w sumie to nic nie nagrywałem akurat :stuck_out_tongue:

Mówisz, że elektronika? To może przeistalować firmware (tylko jaki do niefirmowego combo :P)

Ma być tak podpięta.

W biosie napędy i tryby parcy na auto.

Czyszczenie lasera nagrywary.

II kanał IDE na zworce ustaw jako Master podpięta na ostatniej wtyczce,najlepiej sama na taśmie,ewentualnie CDROM jako Slave środkowa wtyczka.

Wgraj najnowsze stery do płyty głównej.

Wgraj ASPI 4.71.2.

Wgraj najnowsze Nero.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 079#172079

Sprawdz na innym kompie jak pisze Damian.

Jak nic możliwe że uszkodzona i serwis.