Problem z DVD ROM nie widzi płyt

Witam. Piszę gdyż mam dość kłopotliwy problem z napędem DVD, z którym nie potrafię sobie poradzić. Mianowicie od 2 dni nie widzi on żadnych płyt (CD oryginalne i nagrywane, DVD oryginalne i nagrywane, Audio CD po prostu nic). Co ciekawe sam napęd wydaje się fizycznie pracować bezproblemowo. Płyty są przez niego chwytane i że to tak ujmę mało profesjonalnie, kręcą się w środku (sprawdzone po położeniu płyty) lecz nie słychać charakterystycznego wchodzenia płyt na wyższe obroty. Napęd jest widoczny zarówno w BIOSie jak i z poziomu systemu Windows. Po ustawieniu napędu jako First Boot Device i włożeniu jakiejkolwiek płyty komputer nie uruchamia się do momentu wysunięcia tacki co mogło by podpowiadać iż nie jest to kwestia ustawień systemowych. Rozbierałem napęd i czyściłem laser, lecz niczego to nie zmieniło. Podpinałem pod inne taśmy, również bez efektu. Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby ktoś był w stanie podpowiedzieć mi co jeszcze mógłbym zrobić.

//EDIT//

Dodam jeszcze, że przywracanie systemu również nie pomogło.

Inormacje o systemie i sprzęcie:

Napęd DVD: SAMSUNG HD322HJ

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp.080413-2111)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: MICRO-STAR INTERANTIONAL CO.,LTD

System Model: MS-7327

BIOS: Default System BIOS

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.6GHz

Memory: 2048MB RAM

Page File: 508MB used, 3431MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

Laser można Skalibrować - wtedy jeszcze trochę pochodzi, lub wymienić - co może się nie opłacać.

Lepiej kupić nowy napęd.

Do tego nawet nie potrzeba komputera. Po podłączeniu napędu do byle jakiego zasilacza (odpowiedniej mocy) wygląda działać bezproblemowo. Laser trup, naprawa się nie opłaca.