Problem z DVD-RW.?

Ostatnio zakupiłem nagrywarkę DVD-RW i wszystko było by dobrze gdyby nie jeden szkopuł…

ona nie działa do końca jeżeli włożę do niej płytę CD działa normalnie i każda płytę CD mi odtworzyć…

nagrywa płyty DVD i CD także normalnie…

ale jak włożę płytę DVD to nie chce odtworzyć tzn. nie każda niektóre mi otwiera normalnie w w innych nie włącza sie autostart i jak wchodzę w Mój komputer i w stacje dysków to wyskakuje komunikat:

F:/ nie jest dostępny.

Niepoprawna funkcja.

Dlaczego? Nagrywarka jest zrąbana czy co?

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

zobacz czy jest ona dobrze podpięta i czy zworka na napedzie jest w prawidłwym miejscu

A co ma zworka do tego? Przecież mu pali i czyta CD… Miałem taki problem ze starym napędem DVD, płytki CD czytał a DVD jak na złość nie, niestety nie udało mi się nic z tym zrobić… może spróbuj wgrać najnowszy firmware,

sprawdź ją na innym komputerze.

Ja to samo -> jak masz ją na gwarancji to serwis.

wiec tak…

nagrywarka to: SAMSUNG SH-S182D

powinna odtwarzać: DVD-RAM, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD-ROM, DVD-Viedo, CD-R, CD-RW, CD-ROM/XA, CD-ROM, CD-Audio, Video-CD, CD-I(FMV), Photo CD, CD-Extra,CD-TEXT

NIE ODTWARZA;/

i mam taki problem wchodze w ustawienia ztacji dysków i tam powinienem zaznaczyc włącz nagrywanie dysków CD???

nagrywarka nie czyta mi płyty DVD+RW (czystej) ani DVD-R (nagranej) czyta tylko CD… w moim komputerze napisane jest:

Nazwa: Stacja dysków DVD-RAM

Typ: Stacja dysków CD

Nagrywarka nagrywa m przez program ale tak nic nie moge odtworzyc…

Mam także druga nagrywarke ale CD i ona działa normalnie nie przeszkadza to ze mam CDRW?