Problem z dvd

(Irekxara) #1

mam problem niemoge oddtworzyc filmu na w.media player

wyskakuje jakis blad z aktualizacja co to moze byc ?

(Sokol121) #2

Pewnie brakuje ci kodeków. Jakie rozszeżenie ma ten film?

(Placio74) #3

xulu , skrzystaj z GSpot lub MediaInfo, aby dowiedzieć się czym film był kodowany.

Masz zainstalowane jakieś konkretne kodeki/filtry lub filtr ffdshow?

(Ziemo25) #4

Jest to uaktualneinie któe muszisz pobrac pokaz screna z tym bledem:)

(Placio74) #5

No tak... tytuł tematu - problem z dvd.

Cóż, jeśli masz problem z odtwarzaniem filmu DVD, to niestety na serwerze Microsoftu nie ma dostępnych filtrów/kodeków które by to umożliwiały.

Potrzebne są zewnętrzne filtry MPEG-2, np. Gabest (ewentualnie można skorzystać tylko ze splittera, a dekodowanie pozostawić filtrowi ffdshow; dźwięk może być dekodowany albo przez ffdshow albo AC3filter).

Oczywiście oprócz tego są jeszcze inne filtry umożliwiające odtwarzanie MPEG-2 (DVD).

Inna sprawa, że bez instalowania filtrów/kodeków można po prostu skorzystać z VLC media player albo Media Player Classic (oba odtwarzacze mają własne, wewnętrzne filtry).

(Irekxara) #6

no to ja juz niewiem co mam teraz zrobic,

blad wyskakuje ze dvd jest zablokowane wcelu kopiowania screna moge wkleic ale nie po Polsku bo wina mam w jezyku hiszpanskim.

to co mam pobrac,zainstalowac teraz juz zglupialem

(Kuflak) #7

najlepiej to pobierz jakis inny program do odtwarzania filmów DVD np. ten

...i tak jak koledzy mówili jakies kodeki

P.S Sprawdź w jakim formacie jest ten film

(Placio74) #8

Najpierw wypróbuj VLC media player albo Media Player Classic.

W Media Player Classic...

View > Options... > Internal Filters i powłączaj wewnętrzne filtry związane z MPEG-1, MPEG-2 oraz AC3 i DTS.

Lub... tak jak sugeruje Kuflak - możesz skorzystać z komercyjnego PowerDVD lub WinDVD.

(Irekxara) #9

dzieki chlopaki za pomoc zainstalowalem vlc media player jedzie wszystko co mam pozdrawiam :smiley: