<----Problem z DVD---->

Witam

Mam w kompie DVD i wszystkie plyty ladnie mi czyta i jest wszystko ok :slight_smile:

DZis kupiolem sobie plyte VERBATIM DATALIFEPLUS DVD-RW SERL (2X Certified 4.7GB/120min) (jest to plyta do wielokrotnego nagrywania itp) Wkladam do DVD aby cos na nia nagrac a komp mi daje komuninkat, ze plyta jest albo uszkodzona (jest ledwo co kupiona dopiero z folji otworzylem) albo system windows nemoze jej przeczytac takiego formatu plyty czy cos.

Czy to mozliwe???

Co mam zropbic???

Nawet sprawdzilem czy inna plyta DVD chodzi i wszystko jest ok tylko ta nietak jakas?

W czym jest problem albo czy moze top jakos inaczej si enagrywa alvbo co???

Prosze pomocy:)

<—PoZdRaWiAm MaRuS—>

plytka jest uszkodzona ,mialem juz takie sytuacje.Nic nie jest doskonale i czasami czlowiek sie natnie na felerny towar :slight_smile:

No niewiem ale to jest nowiutka plyta a komunikat brzmi dokladnie tak

System Windows nie może czytać z tego typu dysku. Dysk może być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem Windows

a pozatym na plycie niema zadnych rys ani niczego innego co mogloby na to wskazywac ze jest uszkodzona

Spróbuj kupić ten sam “model” płyty i sprawdź, czy komunikat będzie taki sam. Jeśli nie, znakiem tego płyta nadaje się do kosza. Jeśli komunikat będzie taki sam, znakiem tago twoja nagrywara nie rozpoznaje tych płyt. Pomóc może ew. Update firmware’u nagrywarki

może twoja nagrywarka DVD nie rozpoznaje płyty kiedy jej ostatnio aktualizowałeś bios.Pojawiają sie coraz to nowsze płyty a nagrywarka może ich nie mieć w “bazie” firmware.

daj wiecej info o tym DVD moze nie obsuguje takiego formatu twoje DVD :lol:

Verbatim DataLifePlus DVD-RW SERL 2X Certified 4.7GB/120min

Nawet napisali ze ta plyta jest do wszystkiego :slight_smile:

a DVD mam nowe dosyc bo kupione na pocztku 2004 :)okolo marca kwietnia

I wiecej info niema na plycie

Miałeś dać info co za nagrywarkaDVD a nie info o płycie , ja też mam nagrywarke z początku 2004 roku a już 4 razy producent firmware aktualizował i to tylko po to aby dodać obsługe nowszych nośników

ale ja niemam nagrywarki dvd tylko cd a DVD to poprostu DVD bez nagrywania a moze to jest problemem??? Trzeba miec nagrywarke aby cos tyam skopiowac??

:o :o :o

No a jak niby chcesz coś nagrać na płytę, jak nie masz nagrywarki ??

no i już wszysko wiadomo masz pewnie jakieś Combo które umożliwia nagrywanie płyt CD i odtważanie (tylko odtważanie)płyt DVD więc napewno nie nagrasz płyty DVD.

no niewiem myslealem ze mozna sobie poprostu wsadzic w naped DVD plyte i skopiowac plik i tsm przeniesc :slight_smile:

To widze ze musze sobie kupic druga nagrywarke bo mam tylko CD a Nagrywarka Cd moze byc?

Nie, nie może być.

Musi być nagrywarka DVD.

ojej ale to jest plyta do nagrywani i potem kasowania danych a ja mam nagrywarke CD i jeszcze odtwarzacz DVD (2 urzadzenia nie w jedny,m)

Zastanawiam się, czy faktycznie tego nie wiesz, czy też robisz sobie z nas jaja ??

Tak, ale danych w formacie DVD, nie CD (a to dwie zupełnie różne rzeczy).

Więc przehandluj komuś odtwarzacz DVD i kup w jego miejsce nagrywarkę DVD.

marus005 Prosze cie nie mieszaj już więcej bo namieszałś strasznie jak sam zauważyłeś masz nagrywarke CD na której nie nagrasz płyty DVD i masz odtwarzaczDVD na którym żadnej płyty nie nagrasz więc jak chcesz nagrywać na nosniku DVD to muszisz mieć nagrywarkwe DVDinnej możliwości nie ma.

a poco mam sprzedawac?? Kupie sobie poprostu nagrywarke DVD

I nic se jaj nierobilem bo to naprawde tego niewiedzialem :slight_smile: