Problem z DVD?

(Drahalt) #1

Witam !!

(Lukas 1) #2

co to jest za plyta? nie jest moze zabezpieczona jakims kodem? sprobuj otworzyc przez windows media player.

jaki masz odtwarzacz do DVD??

(Drahalt) #3

Jest to prywatne nagranie, nie sądze żeby był tam jakiś kod

Mam PowerDVD i nie znajduje płyty w stacji DVD-ROM, identycznie Windows Media Player :cry:

(Harry666) #4

czy t jest plyta 2-u warstwowa , czy co ?

sprobuj tym : Ulead DVD Player

(Drahalt) #5

nie mam pojęcia :frowning:

(JNJN) #6

Może twój napęd DVD nie czyta tych nosników DVD co dostałeś,weż do kogoś i przegraj ją na nośnik który czyta twój napęd DVD.

Może czas najwyższy na aktualizacje biosu DVD.

Czyszczenie napędu.

(Drahalt) #7

Ale wszystkie inne płyty CD i DVD działają :cry:

A znalazłem, że ta płyta jest nagrana na PAL, moze to przez to :-x , nie zabardzo się na tym znam :frowning:

(Adarek) #8

Płyta jest żle nagrana . Zapytaj właścicieli jak nagrywali i czy unich chodziła.

(Drahalt) #9

Płyte druga dostal kuzyn i jemu tez nie działała na kompie, dopiero na odtwarzaczu DVD do TV działała :o , więc czyżby nie szło na komputerze :?: , prosze jednak o dalsze rady bo chciałbym zobacyc ten film, a niestety nie dyponuje odtwarzaczem DVD :cry: , dzieki za wszystkie dotychczasowe posty :slight_smile:

(Kam) #10

Płyta jest dobrze nagrana, jak może być źle, jeśli chodzi na odtwaraczu DVD?...

Twój napęd poprostu nie czyta niektórych płyt DVD. Czy masz może Lite-Ona'a ?? Pewnie tak :wink:.

(Zbych ) #11

Lite-On-y to napędy do których najczęściej uaktualniane jest firmware i praktycznie nie ma na świecie takiej płyty aby te napędy nie czytały.

A co do problemu syfiosz to twój napęd może odczytywać tylko jeden format płyty,DVD-(minus) lub DVD+(plus).

(Kam) #12

Zbych1 - płyt, których nie czyta Lite-On nie trzeba szukać, gdzię na świecie. Można w Polsce, mi nie odczytywał kopiowanego filmu Liteo-On, a po zmianie nagrywarki na TDK odczytał tą samą płytę, której nie mógł Lite-On. TDK is the best! :]

syfiosz - więc na odtwarzaczu jakiej firmy próbujesz odtworzyć film od rodziny??

(Drahalt) #13

Witam mam LG DVD-ROM DRD8160B , otworze na nim ten film? , z góry thx. za odpowiedzi

(Kam) #14

Hm... żeby LG nie czytał niektórych płyt DVD.... :?.

Ja miałem taki przypadek, miałem odtwarzacz Lite-Ona, które nie czytał pewnej płyty (kopiowanego filmu), sprawdzałem u kumpla, bo miał także Lite-On'a - też mu nie czytał. Wymieniłem nagrywarkę na LG z dopłatą 15zł i ładnie odczytał film.

Ale widzę, że Ty masz jeden ze starszych modeli LG, więc może i dlatego.

PS.: polecam każdemu nagrywarki TDK, ponieważ nie słyszałem jeszcze, żeby ktokolwiek miał problem z odczytem danych, czy nagraniem itp. Są to obecnie najlepsze nagrywarki na rynku!

(Drahalt) #15

No tak się składa że mam go od trzech lat (od kupna kompa), a da się to jakoś zgrać czy cos takiego, abym mógł to odczytać :?: , czy raczej nie :?: , pozdro :slight_smile:

(Kam) #16

Raczej nie. Piszę raczej, bo nie jestem pewien, czy nie ma takich programów, ale myślę, że to jednak przez ten odtwarzacz DVD - jeden ze starszych, a ktoś mógł nagrywac płytę jakimś nowszym programem i z dużą prędkością... można by zgadywac... :).

(Drahalt) #17

No to trudno :frowning: , moze zobacze ten film u kogos, pozdrawiam , dzięki za rady :smiley:

(JNJN) #18

W czym problem tak jak pisałem, idziesz do kumpla który ma nagryware DVD i będzie ona czytać ten DVD i nagrywasz sobie na nośniku jaki czyta twój napęd z prędkością x1 lub x2 i masz po problemie.

(Kam) #19

Może być jeszcze jedna sytuacja: jeżeli jest to płyta nagrana w Niemczech, to płyta jest zapewne jakoś zakodowana, więc spróbuj jeszcze zainstalować program: DVDIdle Pro lub DVD Region+CSS - spróbuj!