Problem z dvd

Witam

Mam pytanie dlaczego po włożeniu płytki dvd do kompa pisze że włóż dysk, albo nieprawidłowy dysk,zainstalowałem aż 3 programy do odtwarzania dvd i nie chce chodzic?prosze o pomoc

plyta moze byc nagrana w formacie dvd video ja tez to mialem jedyna rada nagrywac w zwyklym dvd !

Może twoje dvd ma problemy z rozpoznaniem płyty, w zasadzie najnowsze firmware rozwiązuje takie problemy , może odtważać tylko jeden rodzaj płyt dvd minusy albo plusy też wgranie nowego firmware (biosu do napędu) może pomóc , albo płyta dvd uszkodzona , sprawdz na innych płytach.

Tak się dzieje z wszystkimi płytkami??

to może czytnik zanieczyszczony można spróbować wyczyścić płytą czyszczącą , mogło dostać sie też jakieś zanieczyszczenie pod “oko lasera” na elementy optyczne wtedy płyta czyszcząca nie bedzie przydatna i wtedy trzeba rozbierać całą optyke, operacja ryzykowna aczkolwiek mi sie to udało , w sumie jak czyszczenie płytą nie pomoże to można ryzykować czyszczenie ręczne bo naprawa w serwisie (jak po gwarancji) to koszt niewiele mniejszy jak zakup nowego napędu.Nie wiem czy któryś serwis podjął by sie czyszczenia optyki (oprócz samego oczka lasera)w zasadzie wymieniają całą część optyczną.

PS .sorry slafur ale coś mi sie już oczy przymykają i twoje pytanie wziołem za odpowiedź autora tematu ale mysle że jak dzieje sie tak na innych płytach to podpowiedź niech sobie zostanie

Właśnie do tego zmierzam…

Ale bardziej niż czyszczenie opłaca się kupno nowego napędu.

A poaztym jeżeli kupisz nowy - to będziesz miał gwarancję na prznajmniej rok [lub 2] - i jeżeli Ci się zapsuje to będziesz mógł go wymienic u sprzedawcy…

właśnie problem w tym że płytka jest nowa ze studniówką , mam 3 różne odtwarzacze i niemoge filmu odtworzyć a na innych filmach nie sprawdza łem,

To chyba logiczne że jak płyta nie chodzi na trzech odtwarzaczach to coś z tą płytą DVD.

Weź od kogoś inną płyte ze studniówki i sprawdz.

Zdarza się tak czasem, że coś się źle nagra. U nas też niby jakieś profesionalne studio filmowe itp, a u każdego na odtwarzaczu, kto kupił płytę, zacinała się ona… Hehe.

A może jeszcze spróbuj wyczyścić laser, jeśli inne płytki DVD Ci nie działają. Jeśli inne działają, to wina płyty oczywiście.