Problem z dwiema kartami graficznymi AMD

Witam mój problem polega na tym ze mam nowy laptop Hp 17-ak054ng mam procesor z AMD i kartę graficzną AMD i problem mam taki ze są dwie karty graficzne jedna ta zwykła AMD Radeon R7 Graphics (Główną) a druga ta mocniejsza AMD Radeon ™ M340 ta mocniejsza. Problem jest z tym ze gdy włączam grę to nie chce korzystać z karty graficznej dedykowanej ale system go wykrywa. Wiem ze nie działa tak jak należy ponieważ sprawdzałem na programach takich jak FurMark, Amd system monitor, OCCT, GPU-Z, CPU-Z i Valley Benchmark, Laptop korzysta tylko z głównej niby mam Duel Grafik ale nie działa jak należy.

Już ktoś założył podobny wątek, więc poszukaj na forum, a nie powielasz temat. W skrócie, to CrossFire działa tylko w tedy gdy dana gra ma w profil ustawione wykorzystanie CrossFire. A jeżeli chodzi o przyszłość CrossFire, to polecam przeczytać: https://pclab.pl/news75564.html

to ja tworzyłem i problem nadal nie został rozwiązany

W takim razie nie dubluj posta tylko napisz coś w poprzednim… lepsze, to niż wstawianie identycznego tematu.

Nie szukając starego tematu… Też mam dedykowaną grafę AMD w laptopie i kluczowe były sterowniki, testowałem pewnie z 15 wersji zanim dotarłem do optymalnej mimo, że wszystkie obsługiwały moją kartę.

morzesz napisać jak tobie się udało naprawić bo ja już nie mam sił do tej karty graficznej

Próbowałem od najnowszej dostępnej wersji schodzić w dół z wersją co 0.04 wersji.
Każda instalacja sterownika zaczyna się od odinstalowania starego+wywalenie wszystkich folderów sterowników (a w zasadzie lepiej zmienić nazwę całego folderu, żeby jednak na wszelki wypadek mieć kopię) C:/AMD.
Jak to zrobisz restart laptopa.
Po odpaleniu instalujesz kolejne sterowniki (jeśli dobrze pamiętam to pyta o restart laptopa na końcu, lepiej pozwolić).
Po kolejnym odpaleniu musisz potestować w grach.
Jeśli nie pomogło wykonujesz kolejną iterację od deinstalacji.

trochę pracy przy tym będzie

Nie mówię, że jest to szybkie i przyniesie efekt, ale jak sam napisałeś, dzielę się tylko tym co u mnie pomogło.

dokładnie ja już się zastanawiałem czy nie zanieść do informatyka bo jak dałem go na serwis do nawet nie zrobili mi go ale za to wrócił z rozwaloną matrycą.
no cóż będę próbował aż do skutku dam znać o moich efektach.

Pierwsze: czemu myślisz że gra nie korzysta z karty graficznej? To że w ustawieniach gry pokazuje się tylko zintegrowana jest guzik warte.

Każdy program pokazuje mi ze nie korzysta dedykowanej karty w grach nie mam możliwości przełoczenia kart.
to nawet gołym okiem widać ze nie korzysta z karty dedykowanej.

Przesadzasz! “Gołym okiem” widać na wyniku tego benchmarka, że program (tester) jednak korzystał w karty graficznej dedykowanej:
https://forum.dobreprogramy.pl/uploads/default/original/3X/0/c/0ce464db20e08bc747aa4c96ca60177bce5bb741.jpg
PS. To, że program pokazuje wyniki niby dla Win8 oraz użył DX11 nie ma żadnego znaczenia. Po prostu program powstał, gdy Win10 i DX12 jeszcze nie istniały. Nie zmienia to faktu, że program użył dedykowanej karty graficznej, a o to Ci przecież chodzi.

gdyby działało mi poprawnie to bym się nie pytał o pomoc.

W tym programie są dwa błędy pierwszy to że tam pisze Windows 8 a ja mam Windows 10
a drugi ze tam jest DirectX 11 a ja mam DirectX 12.

Gołym okiem to widać brak wiedzy. To że jakaś aplikacja nie pokazuje dedykowanej karty nie znaczy że z niej nie korzysta. A dzieje się tak bo wszystkie dane lecą tak czy tak przez zintegrowaną kartę. Ta dedykowana zajmuje się tylko obliczeniami.

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/DH-017.aspx

gdybym nie maił problemu po bym nie szukała Pomocy. Nigdy nie miałem takiego problemu z Komputerami tak jak i Laptopami Miałem już odczynienia z Intel, Nividia i Amd

Otwórz link i poczytaj a nie ględź jak zacięta płyta.

Nie warto i tak nie zrozumie…

tam nawet nic na temat nie mam