Problem z dwiema kartami graficznymi AMD

(Glowli) #1

Witam mój problem polega na tym ze mam nowy laptop Hp 17-ak054ng mam procesor z AMD i kartę graficzną AMD i problem mam taki ze są dwie karty graficzne jedna ta zwykła AMD Radeon R7 Graphics (Główną) a druga ta mocniejsza AMD Radeon ™ M340 ta mocniejsza. Problem jest z tym ze gdy włączam grę to nie chce korzystać z karty graficznej dedykowanej ale system go wykrywa. Wiem ze nie działa tak jak należy ponieważ sprawdzałem na programach takich jak FurMark, Amd system monitor, OCCT, GPU-Z, CPU-Z i Valley Benchmark, Laptop korzysta tylko z głównej niby mam Duel Grafik ale nie działa jak należy.

(hiropter) #2

Już ktoś założył podobny wątek, więc poszukaj na forum, a nie powielasz temat. W skrócie, to CrossFire działa tylko w tedy gdy dana gra ma w profil ustawione wykorzystanie CrossFire. A jeżeli chodzi o przyszłość CrossFire, to polecam przeczytać: https://pclab.pl/news75564.html

(Glowli) #3

to ja tworzyłem i problem nadal nie został rozwiązany

(hiropter) #4

W takim razie nie dubluj posta tylko napisz coś w poprzednim… lepsze, to niż wstawianie identycznego tematu.

(panicagaming) #5

Nie szukając starego tematu… Też mam dedykowaną grafę AMD w laptopie i kluczowe były sterowniki, testowałem pewnie z 15 wersji zanim dotarłem do optymalnej mimo, że wszystkie obsługiwały moją kartę.

(Glowli) #6

morzesz napisać jak tobie się udało naprawić bo ja już nie mam sił do tej karty graficznej

(panicagaming) #7

Próbowałem od najnowszej dostępnej wersji schodzić w dół z wersją co 0.04 wersji.
Każda instalacja sterownika zaczyna się od odinstalowania starego+wywalenie wszystkich folderów sterowników (a w zasadzie lepiej zmienić nazwę całego folderu, żeby jednak na wszelki wypadek mieć kopię) C:/AMD.
Jak to zrobisz restart laptopa.
Po odpaleniu instalujesz kolejne sterowniki (jeśli dobrze pamiętam to pyta o restart laptopa na końcu, lepiej pozwolić).
Po kolejnym odpaleniu musisz potestować w grach.
Jeśli nie pomogło wykonujesz kolejną iterację od deinstalacji.

(Glowli) #8

trochę pracy przy tym będzie

(panicagaming) #9

Nie mówię, że jest to szybkie i przyniesie efekt, ale jak sam napisałeś, dzielę się tylko tym co u mnie pomogło.

(Glowli) #10

dokładnie ja już się zastanawiałem czy nie zanieść do informatyka bo jak dałem go na serwis do nawet nie zrobili mi go ale za to wrócił z rozwaloną matrycą.
no cóż będę próbował aż do skutku dam znać o moich efektach.

(~MacG) #11

Pierwsze: czemu myślisz że gra nie korzysta z karty graficznej? To że w ustawieniach gry pokazuje się tylko zintegrowana jest guzik warte.

(Glowli) #12

Każdy program pokazuje mi ze nie korzysta dedykowanej karty w grach nie mam możliwości przełoczenia kart.
to nawet gołym okiem widać ze nie korzysta z karty dedykowanej.

(Astor44) #13

Przesadzasz! “Gołym okiem” widać na wyniku tego benchmarka, że program (tester) jednak korzystał w karty graficznej dedykowanej:
https://forum.dobreprogramy.pl/uploads/default/original/3X/0/c/0ce464db20e08bc747aa4c96ca60177bce5bb741.jpg
PS. To, że program pokazuje wyniki niby dla Win8 oraz użył DX11 nie ma żadnego znaczenia. Po prostu program powstał, gdy Win10 i DX12 jeszcze nie istniały. Nie zmienia to faktu, że program użył dedykowanej karty graficznej, a o to Ci przecież chodzi.

(Glowli) #14

gdyby działało mi poprawnie to bym się nie pytał o pomoc.

(Glowli) #15

W tym programie są dwa błędy pierwszy to że tam pisze Windows 8 a ja mam Windows 10
a drugi ze tam jest DirectX 11 a ja mam DirectX 12.

(~MacG) #16

Gołym okiem to widać brak wiedzy. To że jakaś aplikacja nie pokazuje dedykowanej karty nie znaczy że z niej nie korzysta. A dzieje się tak bo wszystkie dane lecą tak czy tak przez zintegrowaną kartę. Ta dedykowana zajmuje się tylko obliczeniami.

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/DH-017.aspx

(Glowli) #17

gdybym nie maił problemu po bym nie szukała Pomocy. Nigdy nie miałem takiego problemu z Komputerami tak jak i Laptopami Miałem już odczynienia z Intel, Nividia i Amd

(~MacG) #18

Otwórz link i poczytaj a nie ględź jak zacięta płyta.

(hiropter) #19

Nie warto i tak nie zrozumie…

(Glowli) #20

tam nawet nic na temat nie mam