Problem z dwom systemami xp i 7

Od dłuższego czasu używam dwóch systemów windows 7 i xp.

Sformatowałem XP więc menu po starcie komputera dotyczące wyboru systemu zniknęło.

W związku z tym używając płyty win7 naprawiłem używając polecenia Napraw problem z uruchomieniem systemu.

Teraz menu dalej niema a zamiast xp uruchamia się od razu 7.

Co zrobić aby menu powróciło i pozwoliło na korzystanie z obu systemów?

Windows 7 zainstalowany jest na partycji E a xp na C.

Proszę o pomoc! !!

Po wpisaniu fixmbr dla C:Windows (windows xp) wyświetla się:

Stwierdzono, że ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy główny rekord rozruchowy.

Kontynuowanie może uszkodzić tabelę partycji.

Co robić dalej kontynuować?

Operacje zakończono pomyślnie ale nadal uruchamia się tylko windows 7 i nie ma menu wyboru systemu…

fixboot dla C:Windows (xp) czy dla E:Windows (7) ?

Dysk C jest pusty po formacie wszystkie ważne dane są na dysku D: i niektóre na E: (bo na D wszystko się nie zmieściło)

Tak xp jest na C: a 7 na E: kiedyś xp był “windows.old” ponieważ zainstalowałem windows 7.

Po uruchomieniu miałem wybór (starsza wersja windows i Windows 7) po formacie xp uruchamiał mi się od razu xp, więc używając płyty win7 użyłem polecenia Napraw problem z uruchomieniem systemu a teraz uruchamia się tylko windows 7 bez możliwości wyboru.

Po użyciu fixboot działa xp ale menu wyboru nadal niema i nie działa 7.

Po naprawieniu 7 sytuacja się powtarza…

krystcla ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Temat zamknięty.