Problem z dwoma komputerami (brak obrazu , drugi piszczy )

Witam!!

Mam dwa problemy :

  1. Włączam komputer a on po kilku sekundach piszczy (słychać że ram przeszedł test , zaguszone piszczeniem) , pisk ten wydobywa się z systemowego głośnika na płycie gł. , jest to troszkę specyficzny pisk jakby o obniżonych tonach wysokich , wczoraj piszczał z 20 s, przestał i znów kilka s. piszczał i przestał . Dziś się wkurzyłem i głośnik odłączyłem . Oczywiście komputer działa normalnie .

Typ BIOS’u Award : Award Modular BIOS v6.00PG , phoenix - bios zresetowałem

Nie wiem czy ta informacja będzie przydatna , ale dzien przed tym jak zaczął piszczeć to odłączyłem przez przypadek wentylator procesora i się nagrzał do ponad 85 C , ale działa! !!

Następny problem

  1. W starym komputerze w sql . wymieniałem procesor , z Pentium II 200 Mhz . , na Pentium II 350 Mhz . , procesory są na slotach , oraz stacje dyskietek i po wyłożeniu starego procka i włozeniu nowego komputer nie ruszył , kompletnie jakby prądu nie było , włożyłem stary i też nie działa , jeszcze zrobiłem próbę i ruszył na starym i nowym , tylko ruszył tak że brak obrazu . A nie wiem czemu głośnik płyty jest odłączony i nie ma chyba wejścia na niego , więc raczej jest wlutowany w płytę . Ale nic nie piszczy .

Jeszcze jest jedna rzecz tzn . są na tej płycie jakieś diody i jak włączam komputer to 2 pierwsze z czerwonego zmieniają kolor na zielony , i po 1s. zapala się 3 na zielona , a 1,2,4 jest na czerwona .