Problem z dwukrotnym kliknięciem

Witam

Mam taki denerwujący problem… otóż czasem gdy raz kliknę np. na jakiś folder to od razu się on otwiera. Z reguły powinien się otworzyć po dwukrotnym kliknięciu. Stwarza to również problemy przy zaznaczaniu tekstu gdyż po prostu za pomocą kursora nie da się go zaznaczyć.

Jeśli to potrzebne to system Windows XP, myszka Logitech RX650

Pozdro

http://windowshelp.microsoft.com/Window … d1045.mspx

To tak, najpierw sprawdź:

Panel Sterowania —> Opcje folderów —> Ogólne —> musi być zaznaczone dwukrotne kliknięcie będzie otwierać element.

Jeśli się zgadza to:

Panel Sterowania —> Mysz —> Przyciski —> pasek szybkości podwójnego kliknięcia powinien być ustawiony mniej więcej pośrodku.

Może być to również wina uszkodzonego mikroprzełącznika w myszce, tam obok tego paska podwójnego kliknięcia masz taki folder w okienku, możesz sobie na nim testować kliknięcia, jeśli raz będzie ci się on otwierał po jednym kliknięciu a raz po dwóch, będzie to wina właśnie mikroprzełącznika w przycisku.

a w panelu sterowania - w ustawieniach myszy nie masz coś pokręcone…

W panelu sterowania w ustawieniach myszy jest wszystko tak jak powinno być. Już wcześniej próbowałem tam ustawiać ale dalej występował ten sam problem. Więc może to być wina tego mikroprzełącznika… :roll:

Miałem podobny problem, myszka czasami rejestrowała nawet kilka kliknięć przy naciśnięciu lewego klawisza. Na każdym komputerze, do którego ją podłączyłem. Nie pomogło rozłączanie/łączenie z odbiornikiem USB, nowy Setpoint, wyłączanie routera (też może mieć podobno wpływ - przynajmniej według fachowców z Logitech :slight_smile: ) i kilkaset innych rzeczy, które mi polecali zrobić. Logitech ma świetny serwis wymienił mi mysz na nową (MX Revolution).