Problem z dyskami.. system na ostatniej partycji, wcześniej

wcześniej na pierwszej…

nie będę tłumaczył dlaczego tak, po prostu. w sumie to ma to swoje plusy bo system na ostatniej partycji szybciej się ładuje.

ale chodzi o to, że teraz nie mogę wykorzystać tej partycji która jest pierwsza, na której jest boot itp.

i poza tym mam teraz boot’a z dwoma vistami. to pierwszy problem, jak usunąć wpis starej visty?

drugi problem. jak odzyskać miejsce z tej 1 partycji na której była a właściwie jeszcze jest stara vista.

Dodane 06.03.2009 (Pt) 15:02

dodam że nie mogę usunąć około 4gb z dysku bo pokazuje mi się że muszę mieć uprawnienia do tego a mam uprawnienia administratora…

Vista jet tak dziwna ja miałam podobny problem i raczej go spotykam za każdym razem kiedy instaluję Vista . U mnie natomiast robi się coś takiego system na dysku ce a rozruch na innej partycji lub na innym dysku fizycznym . Rozwiązanie jet takie chodź zrobisz je na własne ryzyko bo nie ponoszę odpowiedzialności czy się uda mi zadziało za każdym razem . ’

1 z partycji gdzie jest bot przenosisz dane potem go formatujesz najlepiej zlikwidować uczynić niewidoczną .

2 formatowanie lub ukrywanie zrób narzędziem z płyty do instalacji Visty tak jak byś instalował system .

3 po sformowaniu tej partycji uruchom ponownie komputer nie powinien zładować się system

4 uruchomisz znowu płytę instalacyjna klikasz na napraw masz opcje napraw uruchomienie system

dalej cie poprowadzi kreator .operacje trzeba czasami powtórzyć kilka krotnie . jeśli się nie pojawi w okienku kreatora system nie przejmuj się daj dalej . Powodzenia .

buziaka temu kto powie dlaczego wista robi plik rozruchowy na innym dysku lub partycji