Problem z dyskami?

Chce zformatować system.Kiedy ustawiam 1 boot na cd rom

2 na dysk twardy a 3 distabled lub usb-fdd wszystko jest ok.Botuje płyte windowsa ok.

Wybieram enter że chce zainstalować system.Pokazuje mi się taka informacja.


Instalator systemu windows nie może odnaleść dysku twardego.Sprawdz czy dysk został poprawnie podłączony

----Wcisnij F3-----------------------------------------------------------

Co zrobić żeby to sie nie pojawiało i normalnie można było zainstalować winde?

Zapewne jest to dysk Sata wiec potrzebne sa sterowniki do niego ktore powinny sie znajdowac na plytce od płyty głównej chyba ze juz masz na dyskietce jesli nie to muisz utworzyc dyskietke z takimi sterami wlasnie od SATA

Na płycie mam tylko chpsetsserial-ATA/RAID NETWORK/AUDIO DRIVERS

Nortona

Directxa

Adobe

Easytune

Gigabyte com…

Nie ma skąd tego pobrać??

A i jeszcze jedno.Do pc dożucili mi czerwony przewodzik z napisem w końcówce SATA

Taki

SATA-RD_DC_LR.jpg

podaj nazwe płyty głównej to sie poszuka

pisze Serial ATA - to jest wlasnie to(sata) :mrgreen:

A tego kabelka nie podłanczać??

I czy mam zainstalowac tego ATA?

Hehe to jakto nie podpiales kabla i chcesz dysk formatowac ??

podpinaj :mrgreen:

wpiales tylko zasialanie ?? czy moze nic nie podpiales i chcesz formatowac :twisted: :twisted:

A gdzie i jak??

W jakie miejsce??

I z kąd do kąd??

I czy tego softare instalować?

moze lepiej niech ktos Ci to zrobi ?? :twisted:

wtyczke od zasilacza Oznaczana SATA wpinasz do dysku nastepenie kabelek Sata jedna koncowka do dysku a druga do płyty

Wczesniej trzeba zrobic dyskietke ze sterami SATA i wlozyc ja jak bedziesz wkladal plytke XP

Podsumowując.

Z zasilacza do dysku twardego podłączyć i będzie mi czytał dysk?

no i jeszcze ten twoj czerwony kabel SATA musisz miec komunikacje miedzy Dyskiem i Płyta główną i podsumowujac :twisted: musisz miec dyskietke ze sterownikami od SATA :twisted:

Dyskietke??Ja mam to na płycie i to chyba naztwa dosboot.I to mam na dyskietke zgrac??Ok ale ja mam tylko jeden kabel sata !

No i dobrze, przecież tylko jeden hdd podlączasz ?? :smiley:

To ja już nie wiem…Czy z płyty głównej do hdd gdzie indziej…i czy tego ATA stera na dyskietke dać??

Krótka piłka :twisted:

Masz zasilacz i dysk. Musisz połączyć zasilacz z dyskiem bo inaczej nie będzie pracować - na baterie hdd się nie kręci, prawda ??

Jak już podłączysz hdd pod zasilacz, to musisz również (tak jak w przypadku dysków ATA) połączyć hdd z płytą głowną, bo przecież chcesz aby był widoczny ten dysk, prawda ??

Ten kabelek czerwony co masz - jedna końcówkę pod dysk podpinasz a drugą w płytę główną.

no a jakim kablem mam hdd z zasilaczem połączyć

I CO Z TYMI STERAMI bootDRV?

to mniej wiecej tak

beztytuu1lz.jpg

Ps

Moj kolokwialny rysunek bo teraz wychodze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A te stery…??