Problem z dyskiem 750 GB i Windowsem Vista

Zakupiłem nowy dysk WD 750 GB i zaczęły się problemy . Sformatowałem acronisem , założyłem 3 partycje (100GB/100GB/reszta). Planowałem dysk C-Vista dysk D-XP prof (oba mam oryginalne). Postawiłem partycje C jako podstawową i aktywną. Zainstalowałem XP na dysku D, wszystko ok. teraz instaluje Viste na C. Przebiega początek intalacji, restart i nic nie botuje. Nie ma komunikatu błędu tylko nie odpala. Nie odpala tez Hirens z cd. Jak rozwale dysk z wszelkich partycji i założe od nowa hirens odpala. Instalacja Visty jako pierwszego i jedynego systemu na C i ta sama sytuacja.

Parycje zakłądane acronise, PM i narzędzami admina w XP. Cały czas to samo.

Kolejne dziwactwo. Niezależnie od metody założenia partycji PM 8 pokazuje cały dysk jako #BAD error #110.

Bios sprawdzony, dane ustawienia domyślne, dyski ustawiane jako wszystkie podstawowe, potem podstawowowy/logiczny i cały czas to samo. Nie moge do wieczora pokazać boot.ini.

Płyta GA X38 GQ6, C2D 8400, WD7500SE, 2x2GB PDP Patriot

przeskanuj dysk w poszukiwaniu bad sectorów

Bad sectorów brak, skanowałem wczoraj.Błąd #110 wg Nortona to:

pełna lista gdyby ktoś szukał

http://service1.symantec.com/SUPPORT/powerquest.nsf/6c360f88152ecfce88256e91005066ac/e6223d1630e8ad8388256e8d006a841e

Czy może mieć znaczenie, że przy tworzeniu nowej partycji wpisałem ręcznie 100 000 MB?

Po zerowaniu WDCLEARem partycja surowa. Zainstalowałem VISTE i w jej menu stworzyłem 1 partycje 100GB, vista się zainstalowała i działała ok. Zainstalowałem XP tworząc 2 partycje 100GB (chciałem potem boota zmienic) i nic. Już sie nic nie uruchamia. Dziwny objaw jest taki, że staje wszystko w momencie kiedy powinno się zabotować a przy liście przerwan pokazuje się jakas zielona strzałka na dół, jakiś czerwony krzyzyk itp. Jak wyłącze wszystko w biosie , wszystkie USB pokazuje “łąd, naciśnij CTRL+ALT+DELETE”. Bios najnowszy. Nigdy nic się takiego nie działo. Plik boot.ini zmieniałem i nic. Po instalacji 2 systemów nie wystartuje nawet z cd romu (HIRENS)

To jak to w końcu, wpierw instalowałeś Vistę a później XP. Jeżeli tak to nie dziw się, że później ci się Vista nie uruchamia. Jeżeli tak jest jak myślę to dobrze będzie wystartować kompa z płytki instalacyjnej Visty, na jednym z ekranów będziesz mieć opcję naprawienia systemu, następnie w konsoli wykonujesz polecenie bootrec/fixmbr, bootrec/fixboot oraz jeżeli masz więcej niż jeden system operacyjny na dysku, a w twoim przypadku tak jest to bootrec/rebuildbcd. Vista powinna ruszyć.

Zainstalowałem na XP na Viste , bo instalując Viste na XP nie botuje nic. Dzowne jest tylko to, ze przy defaultowych ustawieniach biosu powinieniem dostać komunikat błed, a tu nic nie botuje i tyle.

A tak na marginesie, po co tak duże partycje robisz, nie obraź się ale 100 GB pod system to spora przesada.

Przy twoim dysku Xp = 20 GB, Vista = 40GB, a reszta według uznania, wszystkich partycji nie więcej niż 5 no chyba, że jeszcze linuksa instalujesz.

PS. Zrób upgrade biosu.

Acha jeszcze jedno, do partycjonowania użyj np. najnowszego Acronis-a. Nie wiem jak jest teraz ale PM miał problemy z dyskami o dużej pojemności.

Mam najnowszy. Pozatym mam tą płyte

http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-x38-dq6.html i jak napisałem najnowszy bios.

Faktycznie PM ma problemy z dużymi dyskami. Każda partycja tworzona przez winde w Acronisie jest OK, a w PM widać jako 694GB #BAD. Ale nadal nie wiem, dlaczego w ogóle nie startuje, nie pokazuje nic żadnego bootowania, tylko staje. Mam stary dysk 250GB tez WD i nie miałem takich jaj. WDCLEAR wyzerował 750 GB i wszystko OK, żadnych badów i errorów.

W takim razie to napewno wina Biosu (problem z adresowaniem).

Patrzyłem na tą płytę główną i jest dość nowa więc bios jednak wykluczam.

Podłączyłęm nowy dysk WD500AAKS z tej samej serii co 750 i to samo. Instalacja

dysk D - XP, następnie z poziomu windowsa XP odpalam instalke Visty, instaluje się, pierwszy restart i tyle. Nic sie nie włącza. Brak komunikatu o błedach. Jak uruchomie ponownie z botowanej visty instalke i daje napraw nie widzi poprzedniej instalki !

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.