Problem z dyskiem błąd write table MBR

Witam zakupiłem dysk Hitachi 320 GB sata , podłączyłem go do komputera stacjonarnego zgodnie z opisem, Bios widzi dysk, większość programu dos też, ale dysk nie posiada partycji ani MBR , próbowałem stworzyć partycję za pomocą różnych programów np (fdisk , Partition Magic itp) i ciągle mam komunikat error write disk table, error write MBR, że nie można zapisać partycji alokacji oraz MBR ponieważ dysk jest tylko do odczytu (read) (mniej więcej tak to jest przetłumaczone po polsku) , proszę o rady lub pomoc jak mam stworzyć MBR i partycję skoro dysk jest tylko do Odczytu (read) a nie da się na nim nic zapisać (write) dysk nie posiada żadnych zworek , proszę o pomoc zależy mi na tym , próbowałem różnymi programami ale nic nie pomaga .

A próbowałeś usunąć stary mbr ?

Skanowałeś pod kątem badsectorów ?

Tak próbowałem usunąć ale też wyskakuje komunikat error write MBR (nie można zapisać MBR) dysk nie posiada bad sektorów testowany był , problem jest że nic nie można na nim zapisać ani partycji ani sektora MBR , tak jak by był tylko do odczytu, nic nie można na nim zrobić.

przeczytaj ten temat

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=28797&fid=12

możliwe że dysk jest poprostu zablokowany hasłem.

Niestety dysk hasła nie posiada ponieważ sprawdzałem programami atapwd , z płyty Hiren i innymi programami nic nie wskazuje na hasła brałem także unlock itp to był komunikat complete ale nadal nie można nic na dysku zrobić , tak myślę żeby Firmware wgrać do dysku tylko nie wiem czy ogólnie są dostępne ponieważ szukałem w google itp ale nic na ten temat nie było dysk mam Hitachi sata HDD C5K500.B-320.

Poszperałem trochę i wychodzi na to że tak: Jest to dysk z dekodera zapewne polsatu. Posiada blokadę master której ściagnięciem zajmują się różne firmy poszperaj w sieci. Koszt około 35zł. Odblokowanie takiego dysku jest również możliwe przez samego producenta niestety model który posiadasz był tylko dla dekoderów które dodatkowo nie były sprzedawane a jedynie porzyczane więc mógłbyś zostać posądzony o paserstwo co za tym idzie hitachi tego dysku Ci nie odblokuje. Jedyne wyjście to skorzystanie z usług jednej z firm.

Tego posta opieram na informacjach znalezionych w sieci więc nie daje CI 100% pewności że wszystko jest prawdą aczkolwiek w kilku źródłach pisali o tym tak samo.

to jest możliwe ponieważ na dysku były jakieś reszki naklejki która została zdarta przed kogoś , ja tez podejrzewałem że to dysk CP nom ale cóż tak to już jest jak się kupuje za grosze … Ale Dziękuję za pomoc w sumie to już jestem pewien zamykam temat jeszcze raz Dziękuję za pomoc.