Problem z dyskiem C - logo HJT

Witam. Mam problem z dyskiem C - nie jestem w stanie go otworzyć. Przy podwójnym klikaniu, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i naciśnięciu Otwórz czy też Eksploruj - za każdym razem pojawia się okno wyboru programu potrzebnego do otwarcia “tego pliku”.

Dodatkowo od pewnego czasu mój laptop stał się strasznie wolny.

Mój system to Windows XP. Wczoraj wykonałam skan całego systemu, powykrywał mi różne wirusy (głównie z nazwą Rookit lub Megagames albo coś w tym rodzaju), usunęłam je, ale w ogóle nie nic to nie zmieniło.

Proszę o pomoc. Poniżej zamieszczam link do skana loga z HijackThis. Z góry dzięki za wszelki rady. Pozdrawiam.

http://wklej.org/id/15278/

Spróbuj ChceckDisc

Vicuss -to nie błędy dysku tylko trojan amvo

Załącz lepiej loga z Combofix i poczekaj na analizujących te logi na dalsze instrukcje.

Najpierw użyj

- BitDefender Pica Removal Tool

- PRT (Perlovga Removal Tool)

Po tym daj log z ComboFix

Najpierw chciałabym podziękować Vicuss, ybu i Gutek2222 za pomoc.

Próbowałam komendą w Windowsie - wszystko w porządku.

Sprawdzał długo, nic nie wykrył.

Nie wiem, czy to normalne, ale w trybie awaryjnym sprawdzał mi tylko z 2 sek po czym pogratulował mi czystego komputera i połączył ze stroną internetową.

Poniżej zamieszczam link do loga z Combofixa

http://wklej.org/id/15390/

Chciałam tylko dodać, że folder C otwiera się w tej chwili poprawnie, ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia dlaczego. Nic ponad to co mi doradziliście nie robiłam, żadnego skanowania antywirusem, więc nie wiem, czy czasem nie jest to efekt krótkotrwały.

Chciałam się jeszcze zapytać jak mogę poprawnie oczyścić pendrive’a (link od Gutek2222 był o zarażonych pendrive’ach). Próbowałam sformatować go za pomocą Total Commandera, ale odmawia mi dostępu.

Dzięki za wszelką pomoc.

Nie formatuj tylko przesakanuj jak jest podłączony do komputera tymi programami :slight_smile:

Dzięki za wskazówki.

Chciałam tak tylko dodać tak od siebie - to, że pomagacie takim żółtodziobom jak ja i to nieodpłatnie jest świetne i wszyscy jesteśmy wam za to ogromnie wdzięczni. Aż chce się flaszeczkę postawić :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie :slight_smile: