Problem z dyskiem dell D610 ? Proszę o pomoc


(Artur Wasikowski) #1

Witam,

Ostatnio kupiłem używany dell D610, który dwa tygodnie chodził dobrze. Dwa dni temu zaczęły się ,,niebieskie ekrany". Dziś włączyłem laptopa i nagle zaczął chodzić głośno następnie zaczęło się charczenie i teraz laptopa nie uruchomię.Pojawia się komunikat Internal HDD Hard error? Czy padł dysk twardy? Ile kosztować może jego wymiana?


(JNJN) #2

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Wyjmij dysk - spisz typ dysku, dzwoń do serwisu Dela lub zobacz na Allegro.


(Artur Wasikowski) #3

Dziwne bo dysk jest toshiba na nie dell. Mylicie że to dysk padł? Czy koniecznie musi być dysk tego producenta?


(JNJN) #4

Dell raczej dysków nie produkuje ?, więc masz Toshiby - tak wygląda, że dysk padł. Poczytaj specyfikacje lapa co pisze o dysku/dyskach i trzeba założyć najlepiej taki sam lub o podobnych parametrach. Zapytaj w serwisie Della na pewno coś doradzą.


(jas_fasola) #5

Potrzebny ci dysk IDE 2,5" na chwilę obecną nowe dostępne najmniejsze są chyba 160GB. Ale na Allegro można kupić mniejsze. Spokojnie lapek obsłuży do 320GB dysk. Z 2,5" dysków polecam Samsunga.


(Artur Wasikowski) #6

a czy ten się nada? http://allegro.pl/nowy-dysk-fujitsu-40g ... 51352.html


(jas_fasola) #7

Na da się z tym że z tego co widać na zdjęciach to bardziej one używane były niż są nowe. Ja bym kupić taki: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... -100_.html zawsze to 3 lata gwarancji a jak by co to dokupujesz kieszonkę USB i masz zewnętrzny.