Problem z dyskiem HDD(brak możliwości sformatowania, konwertowania)

Witam!
Po aktualizacji systemu z win7 na win10 zaczęły się problemy z jednym z dysków służących do magazynowania danych. System co jakiś czas przestawał go widzieć, w zarządzaniu dyskami był widoczny. Restart systemu pomagał.
Usunąłem z tego dysku wszystkie dane i chciałem go sformatować, jednak wyskoczył komunikat, że windows nie może sformatować tego dysku. Próbowałem z pozycji płyty instalacyjnej windowsa - tu wywalił błąd 0x8004242d. Z poziomu narzędnia diskpart - "Virtual Disk Service error:
Czyszczenie jest niedozwolone w przypadku dysku zawierającego bieżący wolumin
rozruchowy, systemowy, stronicowania, zrzutu awaryjnego lub hibernacji."
Po próbie skonwertowania tego dysku z MBR na GPT z pozycji narzędzia DISKPART, system w ogóle przestał widzieć ten dysk. (w zarządzaniu dyskami - widoczny).
W zakładce “stan” w “zarządzeni dyskami” jest Zdrowy(System) - czy możliwe, że podczas aktualizacji do win 10 zostały na ten dysk wgrane jakieś pliki systemowe i stąd problemy?
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam.

Zrzut SMART z Crystal Disk Info daj.

Proszę.

SMART nie wykazuje błędów.
Pokaż okno “Zarządzeni dyskami” .
Czy możesz uruchomić system gdy odepniesz ten dysk?

Pobierz Gparted w formie obrazu, wrzuć na pendrive i uruchom z niego kompa. Możesz też wykorzystać dowolnego Linuxa live - większość ma Gparted na pokładzie.

SlawekB44 Po odłączeniu tego dysku system nie startuje:
"Reboot and select propoer boot device or insert boot media in selected boot device and press key."
Dziękuję za naprowadzenie na rozwiązanie problemu. Odłączyłem wszystkie dyski, oprócz systemowego i zainstalowałem ponownie system. Teraz wszystko działa jak należy. Aktualizacja z win7 do win10 musiała zainstalować jakieś pliki rozruchowe na tym dysku i stąd problemy.