Problem z dyskiem i blad 0x0000008e 0x000007 b

Zacznę od tego ze mój komputer nie mógł sformatować dysku, wiec wypiołem go i przelozylem do innego komputera i zrobiłem format dysku i zainstalowałem windowsa, bo u mnie się nie dało bo wyskakiwał błąd 0x00000007B więc przepiolem go spowrotem do mojego komputera i gdy Windows się laduje i latają te 3 niebieskie kratki i komputer się resetuje i tak w kolko, a w trybie awaryjnym komputer działa normalnie, co to może być?? I jak to naprawić

Nic takiego! Oba komputery mają różne wyposażenie i potrzebują różne sterowniki instalowane w trakcie reinstalacji systemu a potem jego uruchamiania. W trybie awaryjnym nie są one ładowane. Czasem taka procedura reinstalki systemu na “obcym” komputerze udaje się bezboleśnie (np. Windowsa 7), ale Tobie się akurat nie udała. Zdarza się!

Musisz podjąć procedurę reinstalacji systemu (z formatowaniem partycji systemowej) na macierzystym komputerze.

No dobra ale jak chce zainstalować windowsa na komputerze macierzystym to wyskakuje błąd 0x000007B a z tym bledem nie wiem co zrobić może ktoś pomoże ?

Dodane 13.08.2012 (Pn) 16:43

No dobra ale jak chce zainstalować windowsa na komputerze macierzystym to wyskakuje błąd 0x000007B a z tym bledem nie wiem co zrobić może ktoś pomoże ?

Winner1906 ,

Zapoznaj się ztematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

0x0000007B Ten komunikat oznacza, że Windows XP nie jest w stanie zlokalizować partycji systemowej lub woluminu startowego podczas uruchamiania, Jeżeli problem pojawił się po wymianie kontrolera dysków, sprawdź, czy nowy sprzęt jest właściwie skonfigurowany. Następnie uruchom system Windows XP z płyty instalacyjnej, zaloguj się do Konsoli odzyskiwania i użyj polecenia Bootcfg do wyszukania dostępnych instalacji Windows, po czym napraw plik Boot.ini automatycznie. Można także podjąć próbę naprawienia błędu za pomocą polecenia chkdsk /r. W innym przypadku czeka Cię zapewne kupno nowego dysku, lub jeśli masz na wymianę.

A błąd 0x0000008e na czym polega i jak go naprawić?

błąd 0x0000008e Aby rozwiązać ten problem, należy przywrócić brakujący lub uszkodzony plik ntoskrnl.exe. W tym celu wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom komputer z dyskiem CD z systemem Microsoft Windows XP w stacji dysków CD-ROM.

  2. Zostanie wyświetlona następująca opcja:

Aby naprawić istniejącą instalację systemu Windows XP przy użyciu Konsoli odzyskiwania, naciśnij klawisz R

Jeśli ta opcja zostanie wyświetlona, naciśnij klawisz R, aby ją wybrać.

  1. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia, naciskając po każdym z nich klawisz ENTER:

cd litera_dysku\windows\system32

ren ntoskrnl.exe ntoskrnl.old

Jeśli na obcym komputerze system dał się zainstalować bez problemu, a na macierzystym nie chce, to najwyrażniej uszkodzony jest kontroler dysków na płycie głównej.

Sprawdź kody błędów na http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl i http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm (za problem-bluescreenami-t490137.html#p3086927)

Może dysk pada?

  • MHDD

http://www.fixitpc.pl/topic/8179-mhdd-% … pendrivea/

http://www.fixitpc.pl/topic/7334-film-i … -do-skanu/

Używanie chkdsk: system-nie-moze-sformatowac-jednej-partycji-dysku-t492282.html?hilit=chkdsk