Problem z dyskiem i napędem DVD

Witam!

Wczoraj zainstalowałem w komputerze nowy dysk 80GB i od tego momentu po załadowaniu Windowsa komputer restartuje się po kilku minutach. Nie można ruszać myszką i z głośnika systemowego słychać nieustanny pisk, aż do zresetowania komputera. Gdy wczoraj odłączyłem nowy dysk, wszystko działało sprawnie, chociaż dzisiaj znów zdarzyła się ta sama sytuacja, już bez nowego dysku.

Bardzo dziwną dla mnie rzeczą jest to, że gdy odłączylem napęd DVD i zostawiłem podłączony jedynie stary dysk - komputer nie chciał się uruchomić. Nie było nawet dźwięku z głośnika systemowego ani obrazu na monitorze. Teraz mam podłączony napęd DVD i stary dysk. Kompletnie nie mam pojęcia co robić :frowning:

Proszę o pomoc :frowning:

Sprawdź czy wentylatory w obudowie się kręcą i nie ma na nich kurzu.

Podaj odczyt napięć oraz temperatur z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Wentylatory sprawdziłem i jest wszystko ok.

A tutaj dane z BIOSu:

Vcore - OK

DDR25V - OK

+3.3V - OK

+12V - OK

Current System Temperature - 31C

Current CPU Temperature - 52C

Current CPU FAN Speed - 2960RPM

Current SYSTEM FAN Speed - 0RPM

Edit:

Czasami komputer dłużej się włącza i pojawia się komunikat: “Primary IDE channel no 80 conductor cable installed”.