Problem z dyskiem, Kernel Panic: Not Syncing

Witam.

Postanowiłem dzisiaj zainstalować z LiveUSB Windows’a 7 obok Ubuntu. Niestety przy instalacji (a dokładniej po wyborze partycji) wszystko zawiesiło się na ok. godzinę. Zrestartowałem komputer i po uruchomieniu LiveUSB za każdym razem następowało zawieszenie się na etapie pojawienia się loga z napisem “Starting Windows”. Nie mam dostępu do zainstalowanego wcześniej Ubuntu (błąd GRUB’a). Próbowałem uruchamiać przeróżne dystrybucje LiveCD, niestety jedyne, co otrzymałem to komunikat "Kernel panic - Not syncing: out of memory and no killable processes. Uruchomiłem Memtest, wykazał brak problemów. Dokładnie raz udało mi się uruchomić dystrybucję Linux’a Mint z LiveCD, ale praktycznie nic nie dało się zrobić, partycje wyświetlały się jako zduplikowane etc.

Ustawienia w BIOSI’e przywróciłem fabryczne, napięcia (także pamięci RAM) są w porządku, temperatury również.

Nie mam pomysłu, co mogę dalej zrobić, dlatego proszę o pomoc.

Poniżej podaję konfigurację sprzętową:

Płyta główna: GIGABYTE M61PME-S2

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+

Pamięć RAM: dwie kości Goodram (1GB+2GB)

Dysk Twardy: 320GB Samsung

Karta graficzna: Nvidia GT440

EDIT: Dodam, że niedawno zmieniałem zasilacz z 400W na 600W, ale dotąd nie było żadnych problemów.

EDIT2: Odłączyłem dysk twardy i wszystkie LiveCD uruchomiły się bez problemu. Po podłączeniu znowu to samo. Jak widać związane jest to z restartem na etapie wyboru partycji w LiveUSB w Windows…

Tutaj opisany dokładnie ten sam problem: http://askubuntu.com/questions/355403/cant-boot-my-pc-stuck-with-grub-rescue-windows-logo-kernel-panic

Jak to naprawić? :?

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć