Problem z dyskiem, komputer mi go nie widzi

Witam

Kupilem ostatnio nowa pamiec 1gb Kingstone i dysk 250 GB Samsunga. Wszystko z pamiecia ok, po wlozeniu kosci odrazu zaczela dzialac. Gorzej z dyskiem. Mam jeden dysk 120 i teraz ten nowy 250. 120 jest ustawiony jako master a 250 jako slave. W biosie komputer widzi oba dyski, tylko w systemie juz go nie widac. Sa 3 stare partycje dysku 120, ale 250 sie nie pojawil. Wiecie moze, co jest nie tak ?

Partycje porobione?

Panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami

Dla Win XP

SP2 wgrany? Inaczej nie zobaczy całej pojemności.

Mam service packa2, ale widzi mi tylko 31,49 gb :expressionless:

W zarządzenie dyskami?

spróbuj tym programem

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&t=59

dla bezpieczeństwa lepiej odłącz obecny dysk

jaka masz płytę gł?

Yyy jak mam odlaczyc ten 120gb jak na nim jest windows?:smiley:

Plyta glowna MSI MS-6701 Mediona.

A jeszcze jedno. Teraz w Aidzie sprawdzam sobie dyski i widzi mi tylko partycje z tego 120gb, nie widzi w ogole tego nowego dysku.

Ten program startuje z botowalnej płyty nie trzeba OS.

raz u siebie załatwiłem jedną partycje z danymi przy zabawach GP.

Najlepsza to ona nie jest, może będzie potrzebna aktualizacja biosu.

Sprawdź ustawienie zworki/ek na dysku - prawdopodobnie ustawiłeś na limit 32 GB - opis ustawienia zworek na dysku.

aby aida widziała partycje musisz je utworzyć na nowym dysku

http://www.xp.net.pl/art/klonowanie_windows.html

skorzystaj tylko z pierwszego how-to, jak utworzyć partycję. nowe partycje formatuj w systemie plików NTFS.

No dobra juz wszystko ok. Dzieki wszystkim :wink:

Jeszcze jedno pytanie. Dysk ma 250GB a mam teraz 2 partycje, jedna 31gb, a druga 201gb, wiec wychodzi na to, ze 18gb mi zginelo jakos. Wiem, ze dyski nigdy nie maja tyle, ile jest napisane ale 18gb to troche duzo.

dla producentów dysków twardych 1MB = 1000 KB. stąd ta strata - co oczywiście nie jest prawdą bo w rzeczywistości 1MB = 1024 KB. czyli na każdym megabajcie producent oszukuje o 24KB… :slight_smile: