Problem z dyskiem/Komputer się nie uruchamia


(Szymon1500) #1

Witam. Postanowiłem wrócic z win7 do win xp. Niestety jak wkładałem płytkę win xp nie dało sie go zainstalować, wyskakiwało że mam nowszą wersje windows. Więc postanowiłem włożyć płytke win7, zrobić format dysku i potem włożyć płytke win xp i zainstalować system. Niestety okazało się, że to nie takie potoste. Gdy już za pomocą płyty win7 sformatowałem dyski kliknąłem reset. Włozyłem płytke z xp, ustawiłem kompa żeby uruchomił się z płytki i nic. Komputer zacina się na 1 czarnym ekranie. Nie uruchamia się ani normalnie ani z płytki. Jak to naprawić(dodam, że nie mam hasła di bios-u...)


(Agatonster) #2

szymon1500 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(ra-v) #3

Wyjmij bateryjkę z płyty głównej na kilkanaście sekund i sobie zresetujesz tym samym hasło i ustawienia BIOS.


(Szymon1500) #4

ra-v a jak to zresetuje i nie będę potrafił potem ustawić? Tam wszystko pisze po angielsku, a ja w angielskim jestem kompletnym laikiem. Ciężkie jest odpowiednie ustawienie bios-u?


(rgabrysiak) #5

W większości przypadków domyślne ustawienia BIOSu są wystarczające. Jedyne co być może trzeba będzie zmienić to kolejność bootowania czyli ustawienie z jakiego nośnika komputer ma startować w pierwszej kolejności.


(Szymon1500) #6

Nie widzi mi w biosie dysku…Próbowałem podłączyć od nowa i nic, a słychać że dysk chodzi.


(falcon89) #7

Zmień kabel SATA/taśmę ATA i sprawdź czy dysk będzie widziany w biosie.


(Szymon1500) #8

nadal nic…


(rgabrysiak) #9

Rozumiem że do dysku masz podpięty kabel SATA/ taśmę ATA i zasilanie?

Jeżeli tak sprawdź jeszcze czy porty do których podpięty jest dysk nie są wyłączone.


(Szymon1500) #10

Podpiąłem inny dysk i wszystko działa, a jak podepnę tamten dysk się nie włącza (zacina się na czarnym ekranie i nie mogę nawet ustawień bios-u włączyć. Jak podpiąłem 2 dyski też na czarnym ekranie się zatrzymuje. Co się mogło stać z tym dyskiem?


(rgabrysiak) #11

Pewnie odszedł do lepszego świata :wink: A tak już całkiem poważnie, jeżeli masz możliwość spróbuj go podłączyć do innego komputera i sprawdź czy będzie działał.


(Szymon1500) #12

Niestety do innego kompa podpiąć nie mogę