Problem z dyskiem lokalnym


(Jasium4) #1

Witam wszystkich!

Mam pewien problem, otoz brat zanim zaczal formatowac komputer przerzucil wszystkie potrzebne pliki na dysk D. Zabral dysk do kolegi informatyka aby tam sie z nim rozprawic(znaczy z dyskiem), ale byly jakies komplikacje wiec zostawil u nas dysk i wyjechal. Czesto musialem komputer z monitorem klawiatura itp. przenosic do roznych miejsc. wiec mniej wiecej mialem pojecie jak podlaczac to i owo. Ale nie opanowalem jeszcze sztuki podlaczania dysku. Po kilku probach sie udalo. Szczesliwy :razz: uruchomilem maszyne. Pierwsze to co zauwazylem to gdy kliknalem START w lewym dolnym rogu komputer tak jakby na chwile stanal. Zwiesil sie na pol minuty. po tej polowie minuty poslusznie sie wlaczyl ten start wiec kliknalem na panel sterowania. nastepne pol minuty. no i jest ten panel tylko pusty. Nie chcialo mi sie czekac zanim wszystkie ikonki sie zaladuja wiec od razu kliknalem na usuwanie programow. nastepne pol minuty. A! wczesniej zauwazylem ze z dyskiem lokalnym jest tak samo jak z startem. (pol minuty) tyle ze na nim nie ma ani bajta wolnego miejsca :o . No dobra. Zachcialo mi sie usunac jakies programy z tego Usun Programy z panelu sterowania. Wypelnila sie lista i kliknalem na usun niepotrzebnego progamu. Bang! Blad. Za malo miejsca na dysku aby dokonac usuniecia(albo cos takiego). Myslicie ze to przez to ze po podlaczeniu dysku i zainstalowania latki na Generic Host Process popsulo sie to tak z Startem i dyskiem? Jeszcze przed ta historia znaczy sie po pojsciu brata do kolegi musialem przeniesc komputer do drugiego budyneczku na koncu podworka i wszystko podlaczyc. Wtedy jeszcze wszystko fajnie dzialalo. Dobra, wiec po tym nie udanej probie usuniecia cos przez ten Usun programy, poszedlem spac. I wtedy wlaczylem te Usun programy jeszcze raz i... Usuwalo sie :smiley: JEj! Usunalem troszke programow dzieki temu na dysku lokalnym bylo 1 GB wolnego miejsca! Wiec postanowilem ze sciagne program Odkurzacz 11.2 Pro by wywalic male pliki i slady po usunietych programach aby jakos odswiezyc ten komputer. Sciagnal sie! Instaluje na C: i... http://i167.photobucket.com/albums/u131 ... 5/blad.jpg

Tak z kazdym programie! Co mam robic?! Co powinienem! Prosze o pomoc [-o<

Po za tym zauwazylem ze chca sie zrobic jakies automatyczne aktualizacje i wyskakuje co chwila update.exe: Wystapil problem z aplikacja update.exe i zostanie ona zamknieta.Przepraszamy za klopoty.

No nie wysylaj kurcze no!

No i co chwila jeszcze cos takiego: http://s167.photobucket.com/albums/u131 ... =blad2.jpg

No i przez to jeszcze nie mam polskich liter!

Mam nadzieje ze mniej wiecej post jest zrozumialy i ze szybko odnajde pomoc :slight_smile:

I z gory za nia dziekuje :smiley:


(Lukaszk 89) #2

Zamiast odkurzacza lepiej używaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1125&CCleaner+2.09.600.

Zobaczy czy zworki na dysku są podłączone na Master(powinna być etykietka na dysku).

Masz ustawiony trym DMA, czy PIO dla dysku?(sprawdź w menadżerze urządzeń i poszukaj kontrolery ide i podstawowy kanal ide.Polukaj tam).