Problem z dyskiem maxtor 250GB

Mam problem z tym dyskiem, szukałem na formum ale nic mi nie pomogło. Problem jest w tym że wykrywa mi go jako 128GB choć ma 250GB. Mam xp z wbudowanym sp2, w bisoie wykrywa 138GB, w windzie 128GB kombinowałem już tak że robiłem partycje , usówałem i nic nie pomaga, zoaistalowałem stery do płyty dysk jest sata2, zmieniałem zworki obecnie jest wbyrana sata1, najlepsze jest to że na teym kompie miałem wczesniej dysk 420GB i pracował bez problemów i wszytko wykrywał więc nie podejrzewam awari biosu. Mam płytkę gigabayta i procem AMD 64 bity 3000 ramu 1GB. W zarzadzaniu dyskami równiez jest widoczny jako 128GB, obecnie dysk systemowy ma 28GB a reszta jest 96GB. Co jescze mogę zrobic żeby wszytko było oki. Dysk jest nówka więc tez nie przewiduję awari, sciągnołem nawet aktualizaje z windowsa i mam głupi komunikat o nielegalnej wersji systemu :slight_smile: Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dzieki pozdrawiam.

zainstaluj program hdtune i wklej zawartość zakładki info.

"HD Tune: MAXTOR STM3250310AS Information

Firmware version : 3.AAC

Serial number : 6RY3N245

Capacity : 128.0 GB (~137.4 GB)

Buffer size : 8192 KB

Standard : ATA/ATAPI-7 - SATA I

Supported mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

Current mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

S.M.A.R.T : yes

48-bit Address : yes

Read Look-Ahead : yes

Write Cache : yes

Host Protected Area : yes

Device Configuration Overlay : yes

Automatic Acoustic Management: no

Power Management : yes

Advanced Power Management : no

Power-up in Standby : no

Security Mode : yes

Firmware Upgradable : yes

Partition : 1

Drive letter : C:\

Label :

Capacity : 29996 MB

Usage : 13.74%

Type : NTFS

Bootable : Yes

Partition : 2

Drive letter : F:\

Label : Nowy

Capacity : 49999 MB

Usage : 0.13%

Type : NTFS

Bootable : No

Partition : 3

Drive letter : G:\

Label : Nowy

Capacity : 51073 MB

Usage : 0.13%

Type : NTFS

Bootable : No"

Proszę bardzo:)

to jeszcze 2 rzeczy :

menu start -> uruchom -> winver (enter) wklej zawartość

prawym na mój komputer -> zarządzaj -> lewy dolny róg -> zarządzaj pamięciami masowymi (czy jakoś tak ) wklej zrzut.

http://www.wrzuta.pl/obraz/zHShPYGBo1/bez_tytulu

Link do screena, ale tych pamięci jakoś nie widzę w zarządzaniu :slight_smile:

dość nietypowy problem, jaką masz płytę główną ?? wszystko wygląda ok, lecz gdzieś zaginęło 100gb :P.

Nawet bardzo nietypowy bo instaluje z tej samej płyty XP mam ten sam komp tylko inny dysk, a płytka gigabayta ale nie pamięam dokłądnie modelu, muszę poszukać książeczki. Sam już nie mam wizji.

pozostaje przetestowanie dysku na innym komputerze, jeśli to samo - reklamacja, spotkałem się już z czymś takim, softwerowo została ograniczona ilość widzialnych sektorów (i zapisywalnych).

Próbowałem podłączyć do innego kompa gdzie jest mój stary duży dysk i równiez wykrywa 128GB i jest lipa