Problem z dyskiem na plycie gigabyte 945pl-g

Witam

Mam plyte glowna gigabyte 945pl-g , podlaczone do niej dwa napedy cd i dvd w czerwnonym gniezdzie IDEE1 a do IDEE2 podpiety dysk 40GB.

Co jest nie tak z podlaczeniem albo ustawiniami BIOS-u ze na samym poczatku inatsalacji systemu win xp wyskakuje informacja ze instalator nie widzi zadnego dysku podlaczonego do kompa.

Bede wdzieczny zajakiekolwiek uwagi na en temat.

bo podpinasz sie pod konroler raid - zamien gniazda (zielone - napedow w nich bios nie ‘zobaczy’, tylko dyski)

ew. wypnij jeden naped (master) i w jego miejsce wsadz hdd na czas instalacji systemu, potem doinstaluj sterowniki do mobo, kontrolera raid i SATA

sproboje jak mowisz

ale ja niechce zalaczac raida ani sata

te zielone gniazda ATA sa pod kontroler RAID gigabyte, nie SB (ich7), wiec bios teoretycznie powinien widziec dyski, ale instalator windowsony juz nie, bo nie ma sterownikow - mozesz je dograc z floppy (f6 na poczatku instalacji) lub pozniej, na uruchomionym systemie (gdy przepniesz hdd z cd)

Podłączyłem dysk i DVD tak jak radziłeś na jednej taśmie i instalacja systemu ruszyła:)

później podłączyłem jak chciałem kolejne urządzenia i wszystko gra

wielkie dzięki za podpowiedzi

szkoda tylko ze wcześniej spaliłem dysk na SATA tez nie wiem dlaczego, po prostu podłączyłem dysk i zaczął się jarać, zdarza się:)