Problem z dyskiem, niestabilne sektory

(Osimaru) #1

Od niedawna zaczęło mi przycinać podczas gry, zwłaszcza w momentach gdy trzeba "doczytać" co z dysku np. przy zmianie mapy. Sprawdziłem dziś dysk w dwóch programach i oto rezultat:

I teraz się zastanawiam - próbować zerowania i remapowania, czy oddawać na gwarancję, bo jeszcze mam kilka miesięcy? Opcja pierwsza jest niestety równoznaczna z utratą danych?

Swoją drogą kiedyś mi się obiło o uszy, że takie błędy powstają gdy kabelek SATA od dysku jest niedociśnięty. Możliwe?

(Nexu) #2

Test powierzchni pewnie potwierdzi bad sectory. Jak masz możliwość to zrób backup danych i oddaj na gwarancję :slight_smile:

Z bs sprawa wygląda tak, że z czasem będzie tylko gorzej.

Jeśli chodzi o kabel SATA to pierwsze słyszę.

(Osimaru) #3

Ale warto spróbować czegoś we własnym zakresie? Nie chce zostać bez komputera. Swoją drogą jak to wygląda w przypadku gwarancji laptopa, muszę odesłać cały laptop czy sam dysk?

(JNJN) #4

Spróbuj zerowania, może usunie parametr C5, ale może pojawić się 05?

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

Parametr C7 - jak ma stałą wartość 3 to OK, jak się zwiększa, wymień kabel sygnałowy dysku na nowy.

(Osimaru) #5

Ok spróbuje, pytanie czy warto kombinować czy może lepiej od razu na gwarancję wysyłać?

(JNJN) #6

Wybór należy do Ciebie.

(Osimaru) #7

Napisałem do serwisu MSI czy jest konieczność oddawania całego laptopa czy można sam dysk. Jeśli wystarczy odesłać sam dysk, to oddaje na gwarancję - jeśli nie to sam powalczę ze sprzętem.