Problem z dyskiem, "nowy" laptop?

(Masadlok) #1

Dzień dobry,

1,5 roku temu kupiłem 2 laptopy Toshiba L-875. Uruchomiłem je dopiero w poprzednim tygodniu. Z pierwszym wszystko jest ok, a z 2 jest problem. Strasznie muli, nie da się normalnie pracować, nawet podczas skany HD TUNE-em nie odpowiadał kilka razy, korzystałem już z reinastalacji systemu oraz przywracania ale nic to nie pomogło. Dzisiaj wykonałem test HD TUNE-em. Poniżej linki.

HD TUNE

(Przemek18) #2

Jak masz gwarancje oddawaj lapka ponieważ jest dużo relokowanych sektrów(parametr 05),jeżeli masz ważne dane to zgrywaj je szybko bo dysk może wkrótce paść i po zabawie :slight_smile:

(Masadlok) #3

Niestety, gwarancja była tylko 12 miesięczna. Czy to oznacza, że dysk jest do wymiany, czy da się go jakoś naprawić?

(Przemek18) #4

Dysk jest do wymiany można by go remapować ale nie widzę większego sensu ratowania dysku.

(bachus) #5

Jak już napisano - do wymiany, możesz go sobie sklonować na nowy, nie będziesz musiał przeinstalowywać całości. Do obecnego dysku możesz dokupić obudowę USB i używać do odtwarzalnych danych (muzyka, filmy) - może podziałać lata w ten sposób, ale może i paść z dnia na dzień, więc nie używaj go do ważnych rzeczy. Może też czas pomyśleć o SSD, laptop uzyska drugą młodość.

(Masadlok) #6

Jeszcze jedno pytanie w związku z tą sytuacją. Czy ta ilość realokowanych plików jest też odpowiedzią i przyczyną ogólnego zamulenia komputera?

(Przemekcod) #7

może to być spowodowane twoim dyskiem . zalecam jego wymianę jednak może to być również zakurzony układ chłodzenia i procesor może się przegrzewać sprawdź też temp. procka 

(Masadlok) #8

Sprawdziłem temperaturę procesora Core Temp-em, wygląda to następująco:

(Przemekcod) #9

jeżeli temp. nie przekracza 60 stopni to jest ok . teraz zgraj ważne dane na dysk lub pendrive i korzystaj póki Ci dysk nie padnie . 

(Masadlok) #10

bachus, poleca kupienie dysku SSD, na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/dysk-ssd-crucial-256gb-2-5-sata-seria-mx100-i4925849674.html

czy on będzie pasował do tego komputera? Feralny dysk to TOSHIBA MK6475GSX 640GB. Jak dobrze sprawdziłem obsługuje on SATA II, a ten z linka SATA III. Czy to jest problem?

(Przemekcod) #11

obie generacje (sata ll i sata lll ) są ze sobą kompatybilne

(Masadlok) #12

Jak dobrze odczytuje informacje to mój obecny dysk jest dyskiem 2,5 calowym, rozumiem, że teraz pozostaje mi zakup dysku SSD (bo one są w tym rozmiarze), lub bardzo mały wybór wśród dysku SATA też 2,5 calowych? Czy idzie ewentualnie podłączyć dysk 3,5 calowy? 

(Przemekcod) #13

moim zdaniem dysk ssd jest lepszym rozwiązaniem, możesz również poczekać na opinie innych

(Masadlok) #14

W takim razie proszę o opinię innych użytkowników forum.

(Agatonster) #15

masadlok

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.