Problem z dyskiem(nowym)

Witam

Wczoraj kupiłem dysk twardy “HDD 250GB SEAGATE BARRACUDA na 16MB cache(u)”.

Wszystko miło i przyjemnie tylko że przy próbie zrobienia partycji możliwe miejsca na partycje miałem tylko 160GB, rozumiem ze nie będę miał nigdy pełnej zawartości dysku ale żeby z 250 robić aż 160 ?!

Wiec tutaj pytanie do was czy aby nie zrobiłem czegoś źle ??

a windows xp jest z SP2 ??

Nie

to zaktualizuj bez tego dysk ci nie ruszy…

Ale ja robiłem partycje na czystym dysku Biosie przed wgraniem systemu i w Bios wykrywał mi 250GB a do podziału miałem tylko 160

Zainstaluj system i wtedy ci powinno wyświetlić 250GB

No ale mam już zainstalowany na tym dysku teraz z wami rozmawiam i mam zamiast 250GB, 160GB które podzieliłem na 80 i 80 GB bo na więcej nie mogłem.

chyba konieczny jest SP2, bez niego system nie wykryje Ci pełnej pojemności

Ale nie rozumiem was i co jak ja teraz zrobię znowu formata to znów skasuje sobie SP i nadal nie będzie mi wykrywał pełnej obietości ?! i co tak w kółko?

masz postawiony system ?? nie masz SP2 ?? to zostaw ten system wejdź tu :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795

pobierz sp2 zainstaluj podziel dysk na partycje, ewentualnie zmień rozmiar już istniejących programem Partition Manager.

Zrobiłem tak jak mówiliście zainstalowałem SP2 ale to nadal nic nie pomogło nadal miałem w Biosie tylko 160GB a nie 250GB ;/

A w tym programie nie da sie zrobić partycji w NTFS wiec on mi nie pomoże

wcześniej pisałeś, że BIOS Ci pokazuje, że dysk ma 250GB, teraz piszesz, że BIOS pokazuje 160GB, to jak w końcu?

edit:

może BIOS widzi dysk niepoprawnie, ponieważ po autodetekcji ustawia tryb CHS. Jeśli tak to powinno pomóc ręczne ustawienie na LBA.

więc pobaw się opcją “Access Mode” w BIOS’ie

W Biosie tam gdzie mam pokazane cd-romy i dyski jakie mam, w tej zakładce mam napisane ze mam dysk o pojemności 250GB na masterze itp. wszystko tak jak powinno być ale jak dochodzi do formatowania i robienia partycji raptem ten dysk już sie zimniejsza do 160GB.

Spróbuje sie pobawić w “Access Mode” tak jak mówiłeś…

a czym próbujesz formatować i robić partycję?

Już wszystko działa :smiley:

Dzięki wam za wszystko

a co pomogło? napisz, może komuś na przyszłość się przyda

Wszystko tak jak mówiliście tylko że do mnie trzeba hehe “kila razy” naszczescie technik_elektro mi powiedział dość stanowczo co mam zrobić

zainstalowałem SP2 i później wszedłem w

Start ->Mój komputer -> prawym klawiszem i klikamy zarządzaj -> potem zarządzanie dyskami i sie znalazło to czego szukałem :stuck_out_tongue: