Problem z dyskiem? Partycje?

Witam!

Mam wielki problem z dyskiem ale to na koniec na początku wstęp

Wszystko się zaczęło od tego że chciałem że by było mało partycji a przy okazji przejść na vistę

wyczyściłem cały dysk specjalnym programem pod mój dysk (WD Caviar SE {taki model}) zaczołem instalować vistę i był tam partycjoner no to zaczołem nim partycjonować chciałem utworzyć ostatnią partycję 10 GB i pisało że nie może tam systemu zainstalować (chociaż 4 wcześniejsze mi się udało) no to nic zainstalowałem system niby ok no i chciałem w końcu utworzyć tą partycję wziołem z pcforamta jakiegoś tam ancoris disk doctor (czy coś takiego) i pisze że błąd tworzenia partycji (nic więcej) potem ściągłem jakieś freewareowe narzędzie i to samo :confused: no to nic poszłem z dyskiem do kolegi wgrał mi tam moje pliki i uruchomił partition magic wykazał jeszcze przed uruchomieniem błędy i czy chcę naprawić dałem TAK i to okno było 3x i wykazał że cały dysk jest w bad sektorach :frowning: no to nic uruchomiłem u siebie system i nie mam 2 partycji z 4 widocznych przez windows no to rozpacz :confused: ja tak myślę że jak są bad sectory to zapuszę hdd regeneratora - po nocce nic nie wykrył (skanowałem cały dysk) potem włączyłem ancorisa i sformatowałem partycje których nie widział i jest ok ale powracając jestem teraz w punkcie początkowym gdzie nie mogę utworzyć partycji z nieupartycjonowanego 10 GB proszę tylko o że byście nie pisali że “trzeba było utworzyć 15 GB” albo “to wyczyść znów dysk” bo takie rzeczy to umiem i dla mnie jest to rozwiązanie ostateczne

Proszę o pomoc i pozdrawiam