Problem z dyskiem po zmianie jednej partycji na primary

Witam wszystkich userów,

Mam dość dziwny problem z dyskiem. Mianowicie, mam dysk 320 GB z danymi, był podzielony na dwie partycje NTFS, C: (5 GB) i D: (300 GB). Za pomocą programu PartitionMagic 8.0 zmieniłem drugą partycję z logicznej na główną. W efekcie miałem obie partycje ustawione jako primary. Program zrestartował komputer, dokonał zmiany i załadował system bez żadnego problemu.

Przy ponownym uruchomieniu komputera wyświetla się komunikat o znalezionym boocie na dysku, ale na tym koniec, system się nie ładuje.

Podłączyłem dysk zapasowy i uruchomiłem razem z tym na którym występuje problem. Po włączeniu PM 8.0 dysk dotknięty problemem jest widziany tak (disk 2):

http://img142.imageshack.us/img142/8383 … psdpf8.jpg

Tak samo w Moim Komputerze dysk 320GB jest widziany jako jedna partycja o pojemności 0 bajtów, którą można jedynie sformatować.

Jak dobrać się do tego dysku i przestawić drugą partycję z powrotem na logiczną bez formatowania całego dysku? Czy istnieje jakiś program do zaawansowanego zarządzania partycjami?

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ trzymam tam ważne projekty, aż dostaję dreszczy na myśl, że mogę to stracić. :frowning:

Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

Druga instrukcja do tego programu po angielsku

Dziękuję bardzo za pomoc. Pomogło przestawienie drugiej partycji na logiczną.

Pozdrawiam