Problem z dyskiem, pomocy

Czesć!
Moi drodzy mam problem który polega na podczas instalacji win 10 zmieniłem z GPT na MBR DYSK NVE Przy pomocy narzędzia disk part. Konversja sie udała…Ale nie moge zainstalowac win 10,podczas bootowania pendrive z instalka win 10 nie jest rozpozanwany.Co mam zrobic azeby zainstalowac win 10 z pena?
Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:
(jezeli zły dział to prosze o przeniesienie )

Jak robiłeś rufusem z wymuszaniem legacy / MBR to na nowo zrób pendrive ze zgodnością pod GPT / UEFI.

Bardzo opcjonalnie pobierz MediaCreationTool „21H1” i wtedy wskaż mu ISO posiadane.

A super opcjonalnie może diskpart robi bootowalne pendrive zgodne z UEFI / GPT:

(tylko diskpart)

(tylko dispkart)

(benchmark niby opisał wszystkie 3 metody w najnowszym poradniku)

Jeżeli teraz masz MBR na dysku docelowym to włącz CSM w UEFI i pendrive musisz przygotować ze schematem rozpoznawalnym dla BIOS.
Jeżeli uruchamiasz instalator w trybie UEFI, a chcesz instalować na dysku ze schematem MBR to będzie mniej więcej taki komunikat:

Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk nie jest w stylu partycji GPT.

Weź obraz ISO Windows i wybierz stosowny schemat w Rufusie lub uniwersalny BIOS/UEFI.
Alternatywnie dobrym rozwiązaniem tez jest Ventoy (ScreenShot . Ventoy). Wtedy po prostu kopiujesz obraz ISO Windwos 10 na partycję pendrive bezpośrednio, narzędzie sobie radzi ze startem w trybie BIOS jak i UEFI.

Po tym powinien normalnie startować.
Z ciekawości poco Ci stary MBR na dysku NVMe?
Rozumiem na starym PC coś takiego robić. W innym przypadku nie ma to większego sensu.

Hejka,myslałem ze jak przekonwertuje na mbr partycje to bede mógł zainstalowac win 11 nowego wina, raczej nie zainstaluje , gdyz problem z uefi,secure boot ? nie wiem kurna z czym… ( nie śmiac sie ) :slight_smile:
W kazdym razi dziękuje za wyczerpujace odpowiedzi.Temat zamykam

Zamknąć może mod, ikoną kłódceczki/archiwizacji.

Opcjonalnie daj rozwiązane na odpowiedzi domkera i zamknie się po pół roku jak przestaniemy odpowiadać w temacie (może niejakiś garoz będzie komentował ten wątek by go nie zamknął system).