Problem z dyskiem przenośnym Toshiba v63700-a

Witam.

 

Mój problem polega na tym, że laptop nie widzi dysku ani pod gniazdem USB 2.0 ani pod gniazdem 3.0. Dioda świeci, słychać że dysk pracuje, ale nie pokazuje mi go. Próbowałem już w menadżerze urządzeń wyłączyć sprzęt, odinstalować i przywrócić sterownik, ale nic to nie daje. Najdziwniejsze jednak jest to, że kiedy podłączę dysk pod TV, mogę na nim przeglądać zawartość dysku… Nie wiem co mam z tym zrobić, próbowałem na stronie Toshiby znaleźć jakiś sterownik do tego dysku ale nie ma nic… Możecie powiedzieć co w takim przypadku mogę zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Hej,

 

A o jakiej zawartości dysku piszesz? Nie przypadkiem o plikach nagranych przez telewizor na dysk?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Może spróbuj go włożyć do komputera albo sprawdź jego widoczność pod innym system operacyjnym np. Linux.

Nie, pisze o plikach skopiowanych z komputera. Najciekawsze jest to, że przed chwilą podłączyłem dysk do innego laptopa z Windowsem i dysk jest widoczny… Wiec problem może być po stronie mojego laptopa, tylko nie wiem od czego zacząć…

Podłączyłem go pod innego laptopa również z Widnowsem i tam jest widoczny… Wiec to chyba wina mojego laptopa, ale nie wiem od czego zacząć, skoro w menadżerze urządzeń pokazuje, że urządzenie działa poprawnie…

Rozumiem, że inne urządzenie działają pod USB w tym laptopie? Dziwne. że akurat nie widzi tego dysku przy w menadżerze urządzeń po podłączeniu dysku są jakieś konflikty zobacz czy w zarządzaniu dyskami widać ten dysk.

Hej,

 

A może go tam widać, ale nie ma przypisanej literki?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Temat można zamknąć. Problemem byl DaemonTools, który zainstalował mi tyle wirtualnych napędów, że zabrakło literek w alfabecie… Odinstalowałem DaemonToolsa i dysk jest już widoczny bo usunęły mi się wszystkie wirtualne napędy.