Problem z dyskiem RAW

Otóż kolega poprosił mnie o sformatowanie mu dysku bo nie daje sobie rady

dysk 100gb do laptopa seagate

Czytałem już wiele wątków na ten temat i nie potrafię dojść naprawy dysku.

Chciał bym go sformatować a jak jest w formacie RAW to chciał bym przejść do ntfs nie wiem jak

systemowo się nie da błąd wyskakuje jak i przez partition magic…

próbuję się odnaleźć w TestDisk ale to mi nie idzie to chyba bardziej do odzyskiwania danych a ja potrzebuje tylko zamienić system plików dla meni nie ma znaczenia to co jest na dysku… chce go całkowicie sformatować i powrócić do Ntfs

próbowałem też poprzez XP dos-owy wpisywać format h: /fs:ntfs nic nie pomagało był tylko komunikat…

nie wiem co robić … bardzo proszę o pomoc kogoś kto może w możliwie obrazowy sposób opisać krok po kroku co muszę zrobić by sformatować ten dysk z Raw na ntfs

dziękuje za każdą pomoc;)

:

próbowałem robić wedle tego:

W programie Testdisk nie zmienia się systemu plików, tylko naprawia partycje.

Musisz po prostu dać podstawowego skana:

No log/wybierasz dysk/Proceed/Intel/Analyse/Proceed wyświetli ci listę partycji, które masz w kolorze zielonym. Reszta, coś uwalonego/różniącego się od tego co masz będzie miało prawdopodobnie kolorek biały. Teraz musisz najechać na tą partycję w innym kolorku i przypisać literkę. Systemowa powinna mieć gwiazdeczkę, kolejne partycje ja mam oznaczone jako P-Primary, a ostatnia z końca dysku L-Logical.

Jak nie jesteś pewien to pozarzucaj screeny z każdego kroku.

Jak nie dasz “Write” na końcu, to mieszać w programie ile chcesz.

doszedłem to tego momentu.

No log/wybierasz dysk/Proceed/Intel/Analyse/

nie mam wyświetlonej listy partycji … Read error

A co pokazuje odczyt smart? Mi to wygląda na uszkodzenie dysku.

Jak włączam HD Tune 2.55

to albo mi sie nie wlącza przy uruchomionym tym dysku

albo wylącze program sie włączy to od razy włącze dysk i mam go ale jak kliknę start… to mam Read Error! test aborted

czyli nic sie nie zmieniło ■■■■

pewnie uszkodzony jak nie chce odczytywać ani co kolwiek robic z nim a odczytywanie jego trwa długo i zamula ale to moze przez to że niby Raw

nie znam się dobrze na tym.

Da się coś jeszcze zrobic?

Nie rozumiem w czym problem? Ściągasz partycje, zakładasz od nowa, formatujesz w ntfs i po problemie. Możesz równie dobrze naprawić partycje, bo system plików raw oznacza, że partycje mają uszkodzony system plików. Tutaj: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0 masz wszystko od a do z opisane jak przy pomocy tego programu wskazać partycjom właściwy system plików i zapisać z powrotem do tablicy partycji z właściwym już systemem plików… Możesz jeszcze programem mhdd wyzerować go, co spowoduje bezpowrotne wykasowanie partycji i dysk będzie jak nowy ze sklepu. Jeżeli program wysypie się w trakcie zerowania, niestety dysk jes martwy.

Dodane 12.03.2010 (Pt) 12:20

Link do programu: http://hddguru.com/download/software/mh … floppy.exe

instrukcja: http://helpc.eu/mhdd-t4463.html

chciał bym wyzerować MHDD ale gdy odpalam prosi mnie nie mam możliwości włożenia jej ale napisałeś że niby tworzy obraz Iso nie dostaje żadnego komunikatu który by mnie pytał o to po prostu dyskietka i koniec; p

Dodane 12.03.2010 (Pt) 13:06

a jak włączam Test Disk

przy Analyse - Read error

Advenced - No partition availabe.

Delate akceptuje Yes a potem mam Write error: Can’t clear partition table

nie wiem co ja już źle robie…;/

O co Cię mhdd prosi?

Włączę pokazuje mi sie okienko z instrukcją

klikam create floppy bo tylko to moge

pyta sie mnei czy aby na pewno jak wezme nei to powraca do instruckji jak Tak to pokazuje mi się komunikat Unable open a:

jesli to dużo da moge odpalic to na kompie z dyskietką… bo widze ze jednak nie chce mi tutaj tworzyc obrazu Iso

na tym kompie mam Viste więc spróbuje na Pc co ma Xp i jeszcze dyskietki

Dodane 12.03.2010 (Pt) 15:25

nagrałen na dyskietkę uruchomiłem z dyskietki

i mam takie cos

http://zapodaj.net/3e2e9c2fdca2.jpg.html

Dodane 12.03.2010 (Pt) 15:29

a zapomniałem dodac ze jak wejde przez partition magic to mam ze dyski sa w Raw a jak wejde przez mój komputer mam ze jeden jest ntfs a 2gi fat32

zgłupiałem hehe

Mhdd wyświetla błąd odczytu dyskietyki. Nagraj program na inną dyskietkę, a jak to nie pomoże, wymień stację na inną…