Problem z dyskiem, raz dziala raz nie

Witam! Moje problemy wyglądały początkowo na problemy z systemem. Dziś podczas pobierania brakujacych mi programow komputer po prostu sie zresetowal, gdy “zatrybi” dochodzi do sprawdzania spojnosci danych. Dysk zawsze sprawdza sie do 43% Gdy nie zatrybi wali komenda “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot debice and press a key”. Gdy chce przeinstalowac windowsa nie wyszukuje mi zadnego dysku. Ciekawa sprawa jest to że gdy resetuje kompa wyskakuje mi ww komenda, gdy wylacze go przyciskiem i wlacze ponownie system startuje normalnie do sprawdzania dysku. Wymienilem kabel sata, wsadzilem zworke. Ruszac cos przy biosie? Nie mam jak sprawdzic teraz dysku niestety, dopiero gdy pojade z nim do domu cos sie dowiem. Z wszystkiego wynika że dysk chodzi caly czas(przynamniej tak czuje reka)

Co to za dysk? i jaka zworka i gdzie wsadzona?

Program MHDD i daj zdjęcie, ze smart dysku, funkcja F8.

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po … a-obslugi/

Byłem w serwisie. Dysk nie był odczytywany na kompie, sektory nie dawały sie załadować. Powiedzieli mi ze Segate Barracuda 7200.11 były bardzo awaryjna seria. Sam oddawałem ten dysk na gwarancje. Kupiłem w tym samym serwisie dysk 160gb. Z tego dysku radzono mi zrobić szlifierke :smiley: