Problem z dyskiem SATA

Posiadam problem z dyskiem SATA, a mianowicie w biosie dysk nie jest wykrywany, a w jakimś dziwny oprogramowaniu satowski jest (zdjęcia). Wgryając nowego windowsa w ogóle, go nie wykrywa. Dlatego pytam was, czy mieliście już taki problem. Przepraszam za złą jakość zdjęć.

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

to nie problem normalne zachowanie niektórych płyt gł. odnośnie SATA , twoja płyta gł wymaga dodatkowego sterownika aby SATA był wykryty , na pierwszej fotce masz napisany że aby zainstalować stery “walnij” F4

a z kąd te stery ściągnąć??

hmm…

A masz ustwione zworki?

Jezeli nikt Ci tutaj nie pomoze, to polecam adapter SATA=>IDE (allegro ok.35zl) - bardzo fajnie to dziala :))

Zworek SATA_EN1 jest na Enable.

Wyłącz w bisie opcje RAID, znaczy sie ustaw na Disable bo inaczej instalator Windy Ci dysku nie zobaczy.

Przy instalacji windy!

stery powinny być na płycie CD z oprogramowaniem która była dołączona do płyty gł. jeżeli nie ma to będą na stronie producenta płyty gł. pobrać stery i rozpakować na dyskietke lub płyte cd.

no to zrób tak jak napisałem wcześniej

Nie mogę znaleźć tego RAID, czy może być pod inną nazwą??

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 20:00

Znalazłem stery do SATA, tylko że one są do instalowania juz po wgraniu systemu, a ja potrzebuję go juz w biosie wgrać.