Problem z dyskiem Seagate ST3500320AS, spadek transferu

Witam

Posiadam dysk taki jak w tytule i mam problem a mianowicie na samym początku transfer miałem jakieś 50/60MB/s podczas kopiowania po miedzy partycjami a teraz mam zaledwie 20MB/s i nie wiem czym to jest spowodowane ?? Dysk ma ok 4 miesiące

Aktualnie sprawdzam dysk programem HD Tune 2.55 czy nie ma jakichś uszkodzeń a w tym własnie programie w benchmarku do 50% jest OK a później transfer spada aż do 18MB/s

Proszę o pomoc z diagnostyką i ew. rozwiązaniu problemu

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health => instrukcja odczytu SMART.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

@down

Zauważyłem, ale z tego co ja wiem, to problem firmwaru powoduje zatrzymywanie się dysku, a nie jego spadek transferu.

No ale mogę się mylić.

Szkoda że cosik ktosik nie zauważył że omawiany dysk należny do serii 7000.11 Seagat-a, największego bubla jeśli chodzi o dyski twarde od ładnych paru lat. A dyski 500b są już pod tym względem szczególnie znane.

bynus

przede wszystkim musisz jeśli tego nie zrobiłeś uaktualnić firmware tego dysku, wszystkie informacje uzyskasz na stronie producenta i m. in. w odpowiednim temacie na forum purepc.pl

no tak ale mam wersje firmware SD15 i jak wpisuje na stronie producenta numer seryjny dysku to pisze NO action request czy cos takiego