Problem z dyskiem segate, uszkodzony, odzyskanie plików

Witam. Mam pewnie problem, a mianowicie jakiś miesiąc temu mój dysk uległ awari i byłem zmuszony zmienić go na nowy, jednak na starym zostały ważne dla mnie dane typu zdjęcia rodzinne, dokumenty itp. Kupiłem kabelek usb 2.0 to sata/ide cable i podłączyłem dysk pod ten kabelek i do zasilania. Dysk się kręci, ale komputer wydaje dźwięk , że podłączono urządzenie i tyle. Nie wykrywa go w “Komputer” ani nigdzie indziej. Proszę o pomoc.

Kiero.

Podaj dokładne parametry tego dysku.

Seagate, 320 gb, 6v09ge10

Dodane 03.10.2013 (Cz) 7:17

Seagate, 320 gb, 6v09ge10

Hej,

A co dokładnie się z nim stało?

Czy nie jest to przypadkiem jakiś zakup za 10 PLN z Allegro? Niestety bardzo często takie urządzenia nie działają poprawnie.

:arrow: Jak podłączasz dysk - złączem SATA czy IDE?

:arrow: Próbowałeś podłączyć dysk bezpośrednio do komputera, ale nie poprzez posty USB i przejściówki?

:arrow: Czy dysk nie wydaje dziwnych odgłosów?

Pozdrawiam,

Dimatheus

A co dokładnie się z nim stało?

Zaczął się sam wyłączać komputer, nie startował, dysku nie bylo widac w biosie

Tak taki kupiłem, dysku nie wykrywa w podłączonych urządzeniach, ale w zarządzaniu dyskami widzi co, ale wyskakuje błąd przy próbie inicjacji

Sata

Tak, nie startuje

Dysk chrobocze.

Podaj model, może trafiłeś na dysk z tak zwanej czarnej serii, w której firmware wysiadał.

seagate monenius 5400.6

Hej,

Czyli nie było uszkodzenia mechanicznego?

Generalnie takie zestawy można sobie podarować. Kupiłem kiedyś tatą chińszczyznę na Allegro - na dwa różne zestawy, nie działał żaden!

Ale głośniej niż w czasie, gdy jeszcze był sprawny?

A w BIOS’ie jest wykrywany?

To na szczęście starszy model, więc tutaj nie mieliśmy do czynienia z hurtowo uszkodzonymi dyskami na przykład jak w serii Seagate Barracuda 7200.11.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Głośność dysku raczej się nie zmieniła. Uszkodzenie mechaniczne raczej nie wchodzi w grę, laptop stoi cały czas na biurku, nigdy nie spadł itp.

To jest problem Hardware, przeniesiono z “Windows 8”.

Hej,

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus