Problem z dyskiem SSD bądz Windows-em 8!

Witam,

Proszę o pomoc…sam już nie daje rady.

Wymieniłem dysk w laptopie na ssd. Na tym dysku zainstalowałem windowsa 8. Wszystko działa jak sie nalezy. Podłączylem drugi dysk ssd, który miał pełnić role dysku zewnętrznego. Na początku windows go nie widzial, ale po dłuższej “zabawie” poradziełm sobie z tym problemem.

Problem sie zaczał, jak ze starego dysku HDD magnetycznego, chciałem przegrać pliki. Po podłączeniu go do laptopa, windows 8 widział że dysk jest podłączony( menadzer urzadzeń) ale np w " moim komputerze " juz go nie bylo. Chicałem zrobić tak samo jak z dyskiem zewnetrznym ssd, czyli narzędzia administracyjne->zarządzanie dyskami-> inicjacja badź online. NIe pomogło, wyskoczył błąd dysku…Wpadłem na pomysł że podłącze do laptopa stary dysk hdd magnetyczny ( tam jest windows 7) i przegram z niego pliki na zewnętrzny dysk ssd. I tak tez zrobiłem, wszystko sie przegrało.

Zamieniłem z powrotem dysk hdd magnetczyny na ssd z systemem w8. Podpiołem dysk zewnętrzny ssd, na który przegrałme pliki. Windows 8 widzi dysk, ale nie widzi plików. Pokazuje też, ze dysk jest w 100% wolny. Tak jak by nie było nic na nim nagrane…opdłem z sil bo nie wiem co mam teraz zrobic by to wszystko działało jak sie należy

prosze o podpowiedz.

Dodane 04.11.2012 (N) 8:29

Nastapiła mała zmiana. Wyskoczył komunika bład dysyku ( czy jakoś tak) z prosba o restart. Zatwierdziłem i po restarcie system widzi dysk, plikow nadal nie ma. Jedyna zmiana to, że już nie pokazuje 100% wolnego tylko 12g zajęte ( tyle ile przegrałem danych) wiec jakis maly postęp jest. Tylko teraz co dalej zeby te pliki odczytac?

Dodane 04.11.2012 (N) 8:45

Kolejny postęp:

Tak od niechcenia kliknąłem właściwości-> narzędzia-> skanuj w poszukiwaniu błędów… o dziwo wszystko zaczęło działać. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale jest dobrze :slight_smile:

moze komuś pomogą moje wypociny:)

Wszystko wskazuje na to, że przy odpinaniu dysku nie korzystałeś ze stosownej funkcji odpinania urządzeń, która poprawnie kończy wszystkie zapisy. A problemem najprawdopodobniej nie było to że dysk jest SSD, ani że Windows ma numer 8. Ten pierwszy objaw trudniej wytłumaczyć, bo powinieneś móc przypisać nowo podłączonemu dyskowi literę (na inicjację to chyba nie ten scenariusz), ale trudno ocenić co rzeczywiście zaszło, bo trochę mało podałeś szczegółów tego “błędu dysku”.

Najważniejsze, że wszystko działa.