Problem z dyskiem ssd. Dysk nie dziala po klonowaniu

Witam. Zakupiłem dysk ss crucial mx200. Mój obecny hdd to wd 500 gb. Sklonowałem dane z dysku systemowego który znajduje się na dysku C, za pomocą easeus todo backup free. Dane się sklonowały i wszystko było ok. Komputer czytał dysk. Natomiast gdy podłączyłem samo ssd ciągle wywala mnie do uefi i komputer nie chce dalej ruszyć. Bootowanie mam ustawione, że czyta tylko ssd w pierwszej kolejności. Nie mam już pomysłu co mogę zrobić, Tryb AHCI jest właczony domyślnie. Płyta główna to Asus Maximus VIII Ranger. Jeśli możecie to bardzo proszę o pomoc, gdyż już nie wiem co może byc grane. Ewentualnie może jedynie co przchodzi mi do głowy to może być tylko nieaktualna wersja Biosu, ale czy to było by problemem skoro na czysto system się instalował na ssd i trochę dobrze działało. Teraz jade na hhd bo nie wiem co dalej zrobić.

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę. Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Czysta instalacja na SSD.

Tak jak kolega wyżej, wiem, ze to brzmi dosyć “strasznie”, ale klonowanie z HDD na SSD to zły pomysł, OS działa znacznie wolniej.

Jeżeli jednak tak ma być, to napraw instalację z DVD/USB Windows. To powinno załatwić problem.

W takim razie sprobuje ponownie zainstalowac system z podlaczonym tylko dyskiem ssd. Mam nadzieje, ze to pomoze. Przez opcje napraw probowalem tez robic lecz wyskakiwal mi jakis blad i nie dalo rady. 

Po wielu problemach system się zainstalował, resetował się i nie uruchamiał ponownie. Ale jakoś po wielokrotnym ressetowaniu system się zainstalował. System działa nie stabilnie według mnie. Co mogę teraz zrobić by to sprawdzić?