Problem z dyskiem SSD GOODRAM C50 128gb, zawieszanie komputera

 

Witam,

Po przeinstalowanie systemu na windows 8 problem tylko się nasilił a mianowicie: czasem podczas korzystanie freezowało mi cały komputer na 5-10 sec. Głos działał (mogłem się porozumiewać ze znajomymi na team speak), widziałem ruch myszy na ekranie ale to wszystko, przeglądarka nie reagowała na nic, nie mogłem wywołać menadżera urządzeń, nawet głupiego treya od teamspeak’a nie aktualizowało jak mówiłem. Dzisiaj chciałem zainstalować Guild Wars 2 na moim dysku SSD i podczas instalacji dzieje się to samo co wczesniej opisalem. Jaki może być tego powód? Dodam ze dysk pracuje w IDE mode.

Specyfikacja:

 

MSI 970A G43

AMD FX6300

Radeon HD 7770

2x4gb 1600mhz ddr3

SSD GOODRAM C50 128gb

jakis dysk HDD 250gb

Windows 8.1 x64

Ma pracować w trybie AHCI to podstawa przy SSD.

jasiek1122

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Z samą zmianu trybu mam problem ponieważ po zmianie trybu w bios’ie system nie startuje, cały czas wyskakuje błąd zeby system naprawić. Pobrałem MSI Live Update, zaktualizowalem wszystko i nadal nie dziala.

 

Chciałbym dodać ze po całkowitym odłączeniu drugiego dysku wszystko działało bez zarzutu (w trybie IDE).

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), wybierz drugi dysk (HDD), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Link z screenshotem http://scr.hu/2md7/vn8ik

Parametr C7 wskazuje na błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem, na początek zmień kabel sygnałowy SATA i monitoruj Wartość Raw tego parametru, czy nie wzrasta.

Po zmianie na AHCI system juz sie nie wiesza podczas instalacji na dysku SSD, kabel zmieniłem podczas usuwania dysku wcześniej gdy sprawdzałem czy SSD będzie działał poprawnie bez podłączonego dysku HDD ( i działał). Zamienię kable jutro. Serdecznie dziękuję za pomoc.