Problem z dyskiem SSD - niespójność danych

Witam,

od około 4 miesięcy mam w laptopie dysk ssd Crucial MX200, na którym zainstalowany jest Windows 7. Problem polega na tym, że w tym czasie już trzeci raz  przy włączaniu komputera pokazuje mi się komunikat o niespójności danych na dysku i konieczne jest jego sprawdzanie (komunikat “one of your disks needs to be checked for consistency…”). Użyłem wcześniej narzędzia chkdsk i problem znikał na jakiś czas, jednak znowu nawrócił. Ostatnio nawet przy załadowanym już Windowsie jeden z programów pokazał, że jest problem z systemem plików. Czy jest to normalne w przypadku dysków SSD? Jeśli nie, to czy można coś temu zaradzić?

Pozdrawiam 

Paantolini  proszę konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Pokaż status SMART tego dysku (np. z Crystal Disk Info). Podaj też model płyty głównej.

Screen z CrystalDisk Info w załączniku. Jeśli chodzi o model płyty głównej, to żaden program nie wykrywa go dokładnie, CPU-Z pokazuje, że jest to po prostu płyta Leonovo (model lapka to Lenovo Y580).

 

Crystal.PNG

Zacznij może od aktualizacji oprogramowania dysku. Sprawdź też jak masz ustawiony tryb buforowania danych.